×

انجام بیش از ۴ هزار میلیارد تومان طرح توسعه‌ای در مس سونگون-ضایعات بازار قم به نقل از فلزات آنلاین


مدیرعامل شرکت مس عنوان کرد:
انجام بیش از ۴ هزار میلیارد تومان طرح توسعه‌ای در مس سونگون

مدیرعامل شرکت مس گفت: هم‌اکنون مجتمع مس سونگون ۱۷ طرح توسعه‌ای با سرمایه‌گذاری بیش از ۴ هزار میلیارد تومان دارد که در سال ۹۸ یک هزار میلیارد تومان آن عملیاتی می‌شود. قطعاً با انجام این طرح‌ها رونق اقتصادی و افزایش گردش مالی را در استان شاهد خواهیم بود.

به گزارش به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» بر اساس گزارش مس پرس، دکتر اردشیر سعد محمدی در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی، اظهار داشت: در دوره نخست مدیریتی من در شرکت مس، ۵۴ طرح توسعه‌ای تعریف شد و چشم‌انداز تولیدی شرکت مس به ۷۰۰ هزار تن کاتد افزایش یافت.

وی تأکید کرد: باید تمام خرید تجهیزات و قطعات از استان آذربایجان شرقی انجام شود و اگر در تولید برخی نیازها دچار ضعف هستیم با اعلام فراخوان و شناسایی توانمندی‌های استان و حمایت شرکت مس نیازهای مورد نیاز ساخته و تولید شود.

وی اظهار کرد: امسال بیش از ۲۶۰ هزار تن مس کاتدی تولید خواهیم کرد و به‌رغم محدودیت‌های بین‌المللی تمامی تمهیدات لازم برای تحقق برنامه تولید اندیشیده شده است.

سعد محمدی با بیان اینکه برای فروش محصولات مشکل خاصی در سال جاری نداریم، افزود: نیاز بازار داخل را هم به‌طور کامل تأمین خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت مس تأکید کرد: خواسته من از مسئولان استانی همکاری و همدلی برای رفع برخی موانع و دغدغه‌های دستگاه‌های دولتی استان است تا هر چه سریع‌تر وضعیت محدوده‌های اکتشافی استان مشخص شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به این‌که برای ایجاد رونق اقتصادی و افزایش گردش مالی در استان نیازمند تعیین و تکلیف هر چه سریع‌تر محدودهای اکتشافی هستیم گفت: در انجام طرح‌های توسعه‌ای هیچ‌گونه تخریب محیط‌زیستی نخواهیم داشت و بدون شک در راستای بهره‌مندی هر چه بیشتر مردم از منابع خدادادی شرافت کاری خود را خواهم گذاشت.

وی افزود: طرح‌های توسعه‌ای مجتمع مس سونگون بر پایه بالاترین ضوابط و استانداردهای بین‌المللی انجام می‌شود و این شرکت آمادگی حمایت از تمام معادن مس کوچک و متوسط استان آذربایجان شرقی به‌ویژه در زمینه فعالیت‌های اکتشافی و جذب سرمایه‌گذار را دارد.در حال بارگذاری...