×

شرکت‌های بزرگ بیش از ۴ میلیون تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند-ضایعات بازار قم به نقل از فلزات آنلاین


گزارش فروردین سال ۹۸:
شرکت‌های بزرگ بیش از ۴ میلیون تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند

شرکت‌های بزرگ سنگ آهن کشور طی ماه فروردین ۹۸ بیش از ۴ میلیون تن کنسانتره تولید کردند.

۱۳۹۸/۰۳/۱۴ ۰۲:۰۱

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از پایگاه خبری ایمیدرو، تولیدکنندگان بزرگ سنگ آهن کشور در ماه فروردین، ۴ میلیون و ۱۳ هزار و ۴۱۳ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند. میزان تولید مدت مشابه سال گذشته، ۴ میلیون و ۶۸ هزار و ۲۷۱ تن بود که یک درصد کاهش نشان می‌دهد.

از این میزان، شرکت‌های «گل‌گهر» یک میلیون و ۴۳۷ هزار و ۶۷ تن، «چادرملو» ۹۳۴ هزار و ۱۱۲ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» ۴۶۰ هزار و ۹۰۶ تن، «سنگ آهن مرکزی» ۳۸۴ هزار و ۶۵۰ تن، «گهر زمین» ۳۷۸ هزار و ۹۹۵ تن، «اپال پارسیان سنگان» ۲۵۷ هزار و ۱۴ تن، «صنعتی و معدنی توسعه ملی» ۱۰۱ هزار و ۴۰۲ تن، «صبا نور» ۳۵ هزار و ۷۳۹ تن و «جلال آباد» ۲۳ هزار و ۵۲۸ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند.

تولید ۲۵۵ هزار تن دانه‌بندی

بنا به این گزارش، ۵ شرکت بزرگ معدنی طی فروردین ۹۸ حدود ۲۵۵ هزار و ۴۸۴ تن سنگ آهن دانه‌بندی تولید کردند که در مقایسه با میزان تولید این محصول در مدت مشابه سال ۹۷ (۴۶۱ هزار و ۳۷ تن)، ۴۵ درصد کاهش نشان می‌دهد.

از این میزان، شرکت فلات مرکزی «۷۲ هزار و ۷۸ تن»، سنگ آهن سنگان «۶۱ هزار و ۹۷۸ تن»، صبا نور «۵۳ هزار و ۶۹۸ تن»، سنگ آهن مرکزی «۴۷ هزار و ۷۳۰ تن» و چادرملو ۲۰ هزار تن سنگ آهن دانه‌بندی تولید کرده است.در حال بارگذاری...