×

استخراج ۱۴میلیون تن ماده معدنی از معادن استان بوشهر-ضایعات بازار قم به نقل از فلزات آنلاین


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر خبر داد:
استخراج ۱۴میلیون تن ماده معدنی از معادن استان بوشهر

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: طی یکسال اخیر ۱۴ میلیون ماده معدنی از معادن استان استخراج شد که نسبت به مدت زمان مشابه ۵۵ درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» به نقل از شاتا، سید حسین حسینی محمدی در اولین جلسه شورای معادن استان افزود : تعداد ۱۳۱ واحد معدنی به میزان سرمایه‌گذاری ۶۰۱ میلیارد ریال به همراه اشتغال ۱۱۵۳ نفر در استان بوشهر مشغول به فعالیت هستند که در بخش سرمایه‌گذاری ۴۱ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.
حسینی محمدی با اشاره به جلسات شورای معادن استان بیان داشت ؛ این شورا در راستای اجرای ماده ۴۳ قانون برنامه ششم اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور تشکیل که با تفویض انجام شده برخی از اختیارات شورای عالی معادن کشور نظیر سیاست‌گذاری، موافقت با تعطیلی موقت، سلب صلاحیت، تمدید یا انتزاع پروانه‌های اکتشاف و بهره‌برداری، محاسبه براساس استخراج واقعی را در اختیار دارد.
وی اضافه کرد: تصمیم‌گیری و تعیین مصوبات در جلسه شورای معادن براساس قانون معادن به‌منظور بررسی موارد مربوطه در راستای تسهیل موانع کسب و کار و توسعه سرمایه‌گذاری و ایجاد ارزش افزوده در بخش معدن است.
وی با اشاره به لازم‌الاجرا و قطعی بودن هر یک از مصوبات شورای معادن از سوی دستگاه‌های اجرایی مرتبط تاکید کرد: همکاری و تعامل بیشتر توسط اعضای محترم جلسه می‌تواند زمینه‌ساز توسعه و پیشرفت معادن و صنایع معدنی در راستای تولید، فرآوری و صادرات محصولات بخش معدن شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان عنوان کرد: طبق برنامه‌ریزی این سازمان پیش‌بینی می‌شود تشکیل جلسات شورای معادن به ریاست استاندار هر ۳ ماه یکبار همراه با دستور کار معین بصورت منظم برگزار و امیدواریم بتوانیم در رشد و توسعه سرمایه‌گذاری وا شتغال بخش معدن استان بوشهر مؤثر واقع شده و برخی مشکلات موجود در این بخش را مرتفع سازد.در حال بارگذاری...