×

بازار برنج ثبات ندارد-ضایعات بازار قم به نقل از فلزات آنلاین


مدیریت فروشگاه آریا متال:
بازار برنج ثبات ندارد

مدیریت فروشگاه آریا متال یکی از فعالان بازار برنج، گفت: وضعیت بازار واقعا نامساعد است، اگر به فاصله یک ساعت خرید مقاطع برنجی را به تعویق بیاندازیم مبلغ بسیار زیادی ضرر خواهیم کرد، قیمت‌ها لحظه‌ای افزایش می‌یابد و بازار برنج هیچ‌گونه ثباتی ندارد. متاسفانه هیچ زمانی نوسان قیمت‌ها به ثبات نمی‌رسد که بتوان با برنامه فعالیت کرد؛ در این شرایط نه مشتری می‌داند چه کند و نه فروشنده قدرت فعالیت در این بازار متلاطم را دارد.

امیر حسین شریفی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: عمده مشتریان ما خودروسازها و فعالان صنعت برق و الکترونیک هستند که از برنج در تولید پریز استفاده می‌کنند.

وی افزود: معضلات ناشی از نوسانات قیمت، تنها مختص بازار نیست و گریبان تولیدکنندگان را نیز گرفته است. طی این چند وقت شاهد تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی بوده‌ایم که این تعطیلی‌ها از مشکلات متعددی منتج شده است؛ نبود نقدینگی بزرگ‌ترین معضل فعالان این صنف است و متاسفانه همه معاملات از تامین مواد اولیه تا تعمیر تجهیزات ریخته‌گری همگی نقدی شده است، دلیل کاهش نقدینگی این است که خرید تولیدکنندگان نقدی و فروششان اقساطی و شرایطی است. جدای از نبود نقدینگی، افزایش قیمت مواد اولیه نیز در بوجود آمدن این شرایط بی‌تاثیر نبوده است، با افزایش قیمت مواد اولیه و ناتوانی تولیدکننده داخلی برای رقابت با شرکت‌های چینی، سبب شده تولید به‌صرفه نباشد و در چنین شرایطی معلوم است که تولیدکننده داخلی زمین می‌خورد.در حال بارگذاری...