×

تاثیرپذیری تحریم بر فعالیت‌های معدنی در حد صفر است-ضایعات بازار قم به نقل از فلزات آنلاین


رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران اعلام کرد:
تاثیرپذیری تحریم بر فعالیت‌های معدنی در حد صفر است

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران با اعلام این که استقلال واقعی کشور را می توان در بخش معدن معنا کرد، گفت : فعالیت‌های معدنی به خاطر اتکا به توان داخلی، کمترین تاثیر را از تحریم دارد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایرنا، داریوش اسماعیلی روز سه‌شنبه در هفدهمین اجلاس ملی سالانه نظام مهندسی معدن ایران در محمودآباد مازندران اظهار داشت: معدن با جذب نقدینگی سرگردان کشور می‌تواند با افزایش تولید و صادرات فرآورده‌های معدنی اقتصاد کشور را نجات بدهد.

وی با اشاره به وجود نقدینگی بسیار زیاد در کشور، گفت: بخش معدن و صنایع معدنی می‌تواند بخش قابل توجهی از این نقدینگی را جذب و سازمان نظام مهندسی معدن هم با داشتن بیش از ۳۸ هزار نیروهای متخصص بیشترین امید را برای تعالی اقتصاد کشور تزریق کند.

اسماعیلی تاکید کرد: بدون تعارف مسئولان کشور باید به درستی از وجود ظرفیت‌ها و توانمندی فعالیت‌های معدنی کشور آگاه و تفهیم شوند و بر این موضوع هم اصرار داریم که بخش معدن می‌تواند بودن هیچ‌گونه تاثیرپذیری از تحریم به فعالیت‌های خود ادامه دهد.

وی با بیان اینکه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی معدن در دوره کنونی یک برنامه ۶ ساله را در دستور کار دارد، توضیح داد: سه محور اصلی در این چارچوب صیانت از معادن و مواد معدنی، هوشمندسازی فعالیت این بخش و تلاش برای جذب سرمایه‌گذار دربخش معدن و صنایع معدنی است.
اسماعیلی ارتقای سطح سازمان نظام مهندسی معدن را از دغدغه اصلی در دوره جدید برشمرد و گفت: جایگاه این سازمان بسیار بالاتر از شرایط فعلی است.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: ذخایر معدنی کشور تجدیدناپذیرند، و نحوه برداشت مواد معدنی باید به‌گونه‌ای باشد که این ذخیره خدادادی بین نسل‌ها حفظ شود و از آن بتوان سالیان سال بهره‌گیری شود.

وی بر لزوم جلوگیری از خام‌فروشی و توجه به فرآوری محصولات معدنی تاکید کرد و افزود: تقویت مسئولان فنی در معادن، تدوین و اصلاح نظامنامه و شیوه‌نامه معدنی نیز از اولویت‌هایی است پیگیری خواهد شد.

اسماعیلی با اعلام اینکه تفویض اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت به سازمان نظام مهندسی معدن در ارتباط با طرح‌های اکتشافی و بهره‌برداری از معادن در مرحله عملیاتی قرار گرفته است، گفت: قرار است سازمان‌های استانی این تشکیلات به عنوان نمایندگان وزارت صنعت به ایفای وظیفه در ارتباط با طرح‌ها داشته باشند.

هفدهمین اجلاس ملی سالانه هیات عمومی نظام مهندسی معدن ایران با حضور بیش از ۳۰۰ نفر از اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی معدن استان‌های کشور در مازندران آغاز شده است.

در این اجلاس سه روزه در زمینه عملکرد سازمان‌های نظام مهندسی معدنی استان‌ها در سال گذشته و برنامه و بودجه قابل اجرا در سال جاری بحث و بررسی می‌شود.

برگزاری جلسات پرسش و پاسخ با حضور نخبگان و اساتید برجسته مهندسی معدن کشور و مدیران ارشد معاونت معدن وزارت صمت با هدف بررسی مشکلات و موانع فنی، بازاریابی، زیست محیطی، تجیهزات، ماشین‌آلات، صادرات و واردات محصولات معدنی از مهم‌ترین برنامه‌های این اجلاس است.در حال بارگذاری...