×

کاهش ۱۰،۹ درصدی واردات مس چین در ماه می-ضایعات بازار قم به نقل از فلزات آنلاین


کاهش ۱۰،۹ درصدی واردات مس چین در ماه می.

واردات مس خام چین در ماه می نسبت به ماه آوریل ۱۰٫۹ درصد کاهش‌یافته و به سطح ۳۶۱ هزار تن رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از دنیای بورس، واردات انواع مس پرداخته نشده به چین شامل آند، فرآوری شده و نیمه آماده به چین در ماه گذشته میلادی به‌شدت کمتر از میزان ۴۰۵ هزار تنی در ماه آوریل و مقدار ۴۷۰ هزار تنی در ماه می سال ۲۰۱۸ بوده است.
آن‌طور که گزارش اداره گمرک چین نشان می‌دهد واردات مس این کشور در ۵ ماه نخست سال ۲۰۱۹ به ۱٫۹۵ میلیون تن محدودشده و افت ۹٫۴ درصدی را تجربه کرده است.
به نظر «دیوید هی» تحلیل‌گر بازار مس «CRU» به دلیل نرخ سود پایین‌تر در بازار داخلی چین، به تناسب سطح واردات مس خام به این کشور نزولی شده است.
بخشی از این افت محسوس ناشی از قوانین منع‌کننده چین برای واردات ضایعات مس است که از تاریخ یک جولای به اجرا در خواهد آمد. از طرف صنایع مس چین این انتظار می‌رفت که سطح واردات این فلز پرمصرف پیش از تاریخ مقرر کاهش یابد.
مس به‌صورت گسترده‌ای در صنایع و ساخت‌ساز کاربرد دارد و تقاضا برای این فلز پرمصرف یکی از شاخص‌های سنجش سلامت اقتصادی است. به نظر می‌رسد با نشانه‌های کاهش واردات مس به خاک چین فعالیت واحدهای صنعتی این کشور در ماه می رو به محاق رفته است.
با این حال بر اساس گزارش گمرک چین واردات کنسانتره و سنگ معدنی نیمه فرآوری شده مس به این کشور در ماه گذشته میلادی ۱٫۸۴ میلیون تن بود. این میزان ۱۰٫۸ درصد فراتر از واردات ۱٫۶۶ میلیون تنی در ماه آوریل و ۱۷٫۲ درصد بیشتر از سطح ۱٫۵۷ میلیون تنی در ماه مارس سال ۲۰۱۸ است.
با افزایش ظرفیت کوره‌های ذوب در چین میزان واردات کنستانتره به این کشور در سال جاری میلادی ۱۶٫۶ درصد افزایش‌یافته است. هم‌زمان میزان صادرات آلومینیوم چین ۷٫۶ درصد نسبت به ماه آوریل رشد کرده است.

چین به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده و مصرف‌کننده فلزات در سراسر جهان طی ماه می ۵۳۶ هزار تن آلومینیوم خام شامل فلز، آلیاژ و فرآورده‌های نیمه‌ساخته صادر کرده است. این حجم بیش از صادرات ۴۹۸ هزار تنی در ماه آوریل بوده و بالغ بر ۱۱٫۷ درصد نسبت به سطح ۴۸۰ هزار تنی در ماه می سال ۲۰۱۸ رشد کرده است.در حال بارگذاری...