×

رشد تولید جهانی و کاهش ذخایر لیتیوم-ضایعات بازار قم به نقل از فلزات آنلاین


طی سال ۲۰۱۸ میلادی روی داد:
رشد تولید جهانی و کاهش ذخایر لیتیوم


تولید جهانی لیتیوم طی سال ۲۰۱۸ میلادی ۸۵ هزار تن اعلام شد. این در حالی است که ذخایر این ماده معدنی نیز رو به کاهش قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از پایگاه خبری ایمیدرو، بر اساس گزارشی از وب سایت سازمان مطالعات زمین‌شناسی آمریکا USGS، تولید جهانی لیتیوم از ۶۹ هزار تن در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۸۵ هزار تن در سال ۲۰۱۸ افزایش یافت.

طی این مدت، استرالیا با تولید ۵۱ هزار تن از این ماده معدنی توانست همچنان در صدر تولیدکنندگان لیتیوم جهان قرار گیرد. همچنین شیلی و چین به ترتیب با تولید ۱۶ هزار تن و ۸ هزار تن لیتیوم در جایگاه های دوم و سوم قرار گرفتند. آرژانتین نیز تولید لیتیوم خود را به ۶ هزار و ۲۰۰ تن افزایش داد و در رتبه چهارم جهان ایستاد.

کاهش ذخایر جهانی لیتیوم

ذخایر جهانی لیتیوم در سال ۲۰۱۸ میلادی به ۱۴ میلیون تن کاهش یافت. میزان ذخایر جهانی این ماده معدنی در سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۶ میلیون تن اعلام شده بود.

شیلی با ۸ میلیون تن ذخایر لیتیوم بیشترین میزان ذخایر این ماده معدنی را در جهان در اختیار دارد. پس از آن استرالیا و آرژانتین به ترتیب با دارا بودن ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن و ۲ میلیون تن ذخایر لیتیوم در رتبه‌های دوم و سوم جهان قرار دارند.

لیتیوم یکی از اجزاء مهم در باتری‌های قابل شارژ است که در تلفن‌های همراه، رایانه‌های دستی و خودروهای برقی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حال حاضر، آلیاژی از لیتیوم و آلومینیوم در صنایع هواپیماسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد که سبک، قابل انعطاف، محکم و مقاوم است.

علاوه بر این، لیتیوم نیروی کششی زیادی دارد و به دلیل وزن کم آن گزینه بسیار مناسبی برای باتری‌های کم‌وزن و پرانرژی است. همچنین، این ماده معدنی همراه با سرب، آلیاژی را تولید می‌کند که در ساختن بلبرینگ چرخ‌های قطار استفاده می‌شود. از دیگر مصارف لیتیوم می‌توان به کاربرد آن در صنعت داروسازی اشاره کرد.در حال بارگذاری...