×

بهره‌برداری از مجتمع فولاد و ذوب آهن ازنا با ظرفیت ۱٫۲ میلیون تن ورق فولادی-ضایعات بازار قم به نقل از اقتصاد آنلاین


در سال جاری صورت می‌گیرد:‌
بهره‌برداری از مجتمع فولاد و ذوب آهن ازنا با ظرفیت ۱٫۲ میلیون تن ورق فولادی

مجتمع فولاد و ذوب آهن ازنا با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزارتن انواع ورق‌های فولادی امسال به بهره‌برداری می رسد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از شاتا، این طرح با سرمایه‌گذاری ۱۰ هزارو ۳۵۰ میلیارد ریال و با پیشرفت ۷۰ درصدی در حال تکمیل است و این در حالی است که علاوه بر این به یک هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری نیاز دارد.

این طرح در فاز اول (تولید ورق فولادی با ظرفیت ۱٫۲ میلیون تن در سال)‌ حدود ۵۶۰ و در فاز دوم (تولید اسلب با ظرفیت ۷۰۰ هزار تن در سال) ۶۰۰ نفر را به‌صورت مستقیم مشغول به کارخواهد کرد.

با راه‌اندازی طرح فولاد و ذوب آهن ازنا ضمن تولید ۱٫۲ میلیون تن ورق فولادی در فاز اول امکان ایجاد صنایع پایین‌دستی آن نیز مهیا شده و از حیث اشتغال‌زایی با راه‌اندازی این طرح یک هزار و ۱۶۰ نفر اشتغال در استان لرستان ایجاد می‌شود.

مدیر این طرح مشکل تامین و پرداخت هزینه‌های مربوط به ایجاد زیرساخت‌های طرح شامل آب و برق و… را مهم‌ترین موانع موجود برای اجرای طرح عنوان کرد. همچنین کمبود منابع ریالی به میزان یک هزار میلیارد ریال از دیگر موانع پشرفت طرح محسوب می‌شود.در حال بارگذاری...