×

بهره‌برداری از انتقال پساب تصفیه‌خانه مبارکه به مجتمع فولاد مبارکه-ضایعات بازار قم به نقل از فلزات آنلاین


با حضور مدیرعامل آبفای کشور؛
بهره‌برداری از انتقال پساب تصفیه‌خانه مبارکه به مجتمع فولاد مبارکه

پروژه بهره‌برداری از انتقال پساب تصفیه‌خانه مبارکه به مجتمع فولاد مبارکه با هزینه ۷۰۰ میلیارد تومان و با هدف کاهش بارگذاری مصارف آب صنعت فولاد بر زاینده‌رود با حضور مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایلنا، هاشم امینی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در مراسم بهره‌برداری از این طرح گفت: ایستگاه پمپاژ پساب از سال ۹۳ آغاز شد و با خط انتقال ۱۲ کیلومتری پساب را به غولاد مبارکه منتقل می‌کند.

امینی ظرفیت فعلی این طرح را ۷۰ لیتر در ثانیه اعلام کرد و افزود: این پروژه قرار است فاضلاب شهرهای دیزیچه، مبارکه و کرکوند را به این تصفیه خانه منتقل کند.

وی هزینه اجرای این طرح را ۱۲ میلیارد تومان اعلام کرد که از محل اعتبارات فولاد مبارکه تامین شده و گفت: آنچه در این پروژه قابل ذکر است اینکه نوسانات قیمتی باعث تعطیلی پروژه نشد.

امینی با اشاره به اینکه خط انتقال به فولاد مبارکه انجام شده و ایستگاه پمپاژ هم افتتاح می‌شود، خاطرنشان کرد: طراحی ایستگاه پمپاژ برای شهرهای دیگر آماده است و زیرساخت بسیار خوبی فراهم شده است.در حال بارگذاری...