×

سرمایه‌گذاری ۵ میلیارد دلاری در زنجیره تولید فلزات اساسی طی ۳ سال گذشته-ضایعات بازار قم به نقل از فلزات آنلاین


وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:
سرمایه‌گذاری ۵ میلیارد دلاری در زنجیره تولید فلزات اساسی طی ۳ سال گذشته

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای تامین نیاز داخلی به فولاد و فلزات غیر آهنی از جمله فولاد، مس و آلومینیوم، از سرمایه‌گذاری بیش از ۵ میلیارد دلار در این بخش از سال ۹۵ تاکنون، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از شاتا، رضا رحمانی اظهار داشت: هم‌اکنون توازن قابل محسوسی در تکمیل زنجیره صنایع مرتبط با فلزات اساسی به ویژه در صنعت فولاد کشور به وجود آمده است.
وی گفت: تا پایان سال جاری شاهد افتتاح طرح‌های بزرگی در حوزه صنایع معدنی کشور خواهیم بود که از جمله آن‌ها چند طرح تولید آلومینیوم در جنوب و شمال شرق کشور خواهد بود.
وزیر صمت اضافه کرد: رویکرد اجتناب از خام‌فروشی مواد معدنی با جدیت تمام در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت دنبال می‌شود که در همین راستا شاهد سرمایه‌گذاری عظیم در این حوزه طی ۳ سال گذشته هستیم.

اجرای طرح احیاء، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک
رحمانی در بخش دیگری از اظهارت خود با اشاره به طرح بزرگ احیای معادن کوچک در سطح کشور گفت: در این طرح ظرفیت‌های خود مردم باید لحاظ شده و با مشارکت خود آن‌ها می‌توانیم شاهد نتایج بسار خوبی باشیم.
وی خاطرنشان کرد: برای احیای معادن کوچک، وزارت صنعت، معدن و تجارت تمامی اطلاعات فنی و حتی خدمات مدیریتی لازم را در اختیار فعالان و سرمایه‌گذارن علاقمند به این حوزه قرار خواهد داد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طرح احیاء، توسعه و فعالسازی معادن کوچک با هدف جلب سرمایه‌گذاری مردم دنبال می‌شود و به همین منظور از مردم و تشکل‌ها دعوت می‌کنیم در این خصوص سهم و میزان مشارکت خود را افزایش دهند.
رحمانی اظهار داشت: برنامه فعال‌سازی معادن کشور با ۵ هدف بزرگ از جمله اجرای نقشه راه معادن و صنایع معدنی کشور، اجرای طرح توسعه فعالیت‌های اکتشافی، طرح احیاء، توسعه و فعال‌سازی معادن کوچک مقیاس، طرح تکمیل زنجیره ارزش فلزات اساسی و طرح نوسازی و تجهیز معادن کشور دنبال می‌شود که امیدواریم شاهد تحولی بزرگ در این بخش مهم اقتصادی کشور در چند سال آینده باشیم.در حال بارگذاری...