×

افزایش ۲۰ درصدی تولید کنسانتره سنگ آهن شرکت‌های بزرگ نسبت به برنامه-ضایعات بازار قم به نقل از فلزات آنلاین


گزارش ۲ ماهه نخست سال ۹۸ اعلام شد:
افزایش ۲۰ درصدی تولید کنسانتره سنگ آهن شرکت‌های بزرگ نسبت به برنامه

میزان تولید کنسانتره سنگ آهن شرکت‌های بزرگ سنگ آهن کشور طی ماه ۲ ماهه نخست سال ۹۸ نسبت به برنامه، ۲۰ درصد رشد کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از پایگاه خبری ایمیدرو، تولیدکنندگان بزرگ سنگ آهن کشور طی ماه‌های فروردین و اردیبهشت، ۸ میلیون و ۸۱ هزار و ۴۲۵ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند. میزان تولید مدت مشابه سال گذشته، ۸ میلیون و ۵۶ هزار و ۹۹۴ تن بود که ۰٫۳ درصد رشد نشان می‌دهد.

برنامه تولید کنسانتره سنگ آهن شرکت‌های بزرگ در مدت یاد شده، ۶ میلیون و ۷۱۷ هزار و ۱۰۰ تن بود.

از این میزان، شرکت‌های «گل‌گهر» ۲ میلیون و ۸۱۱ هزار و ۲۳۱ تن، «چادرملو» یک میلیون و ۸۵۱ هزار و ۵۹۰ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» ۹۳۴ هزار و ۴۹۱ تن، «سنگ آهن مرکزی» ۷۸۲ هزار و ۶۱۸ تن، «گهر زمین» ۷۳۶ هزار و ۲۷۴ تن، «اپال پارسیان سنگان» ۴۹۰ هزار و ۱۴ تن، «صنعتی و معدنی توسعه ملی» ۳۰۲ هزار و ۷۷۸ تن، «صبا نور» ۹۸ هزار و ۳۷۱ تن و «جلال آباد» ۷۴ هزار و ۵۸ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند.

تولید بیش از ۷۵۰ هزار تن دانه‌بندی

بنا به این گزارش، ۵ شرکت بزرگ معدنی طی ۲ ماهه نخست سال ۹۸ حدود ۷۵۰ هزار و ۹۴۸ تن سنگ آهن دانه‌بندی تولید کردند که در مقایسه با میزان تولید این محصول در مدت مشابه سال ۹۷ (یک میلیون و ۱۳۱ هزار و ۵۱ تن)، ۳۴ درصد کاهش نشان می‌دهد.

از این میزان، شرکت سنگ آهن فلات مرکزی «۱۹۳ هزار و ۲۳۶ تن»، سنگ آهن سنگان «۱۲۹ هزار و ۸۶ تن»، صبا نور «۲۱۹ هزار و ۷۱۶ تن»،سنگ آهن مرکزی «۱۴۶ هزار و ۹۱۰ تن» و چادرملو ۶۲ هزار تن سنگ آهن دانه‌بندی تولید کرده‌اند.در حال بارگذاری...