×

چین و ایالات متحده بیش‌ترین سهم از تجارت پروفیل و لوله‌های درزدار فولادی را دارند


تجارت پروفیل و لوله‌های درزدار فولادی طی سال ۲۰۱۸
چین و ایالات متحده بیش‌ترین سهم از تجارت پروفیل و لوله‌های درزدار فولادی را دارند


تجارت پروفیل و لوله‌های درزدار فولادی طی سال ۲۰۱۸ در بازار جهانی، بیش از ۲۶ میلیون تن برآورد شده است. چین در سالی که گذشت با فروش نزدیک به ۴ میلیون تن از انواع محصولات مورد بحث، بزرگ‌ترین صادرکننده این محصول شناخته شد. ایالات متحده نیز یش از ۴ میلیون تن از پروفیل و لوله‌های درزدار فولادی وارد کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، لوله‌های فولادی در صنعت به ۲ دسته لوله درزدار و بدون درز تقسیم می‌شوند. از لوله‌های درزدار صنعتی برای انتقال مایعات، تولید پروفیل قوطی و همچنین ساخت مصنوعات و سازه‌های فلزی استفاده می‌شود. پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین در این گزارش به بررسی تجارت پروفیل و لوله‌های درزدار فولادی دنیا در سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بزرگ‌ترین صادرکنندگان پروفیل و لوله‌های درزدار فولادی دنیا در سال ۲۰۱۸ عبارت بودند از: چین، ایتالیا، ترکیه، کره جنوبی، آلمان و روسیه. همان‌طور که در نمودار ۱ مشاهده می‌شود، کشور چین طی سالی که گذشت، بیش از ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تن انواع پروفیل و لوله‌ درزدار صادر کرد. بیش از ۴۰۰ هزار تن از صادرات یاد شده به مقصد فیلیپین بود. بیش از ۲۰۰ هزار تن از محصول فولادی یاد شده نیز به میانمار فروخته شد.

ایتالیا دومین صادرکننده بزرگ پروفیل و لوله‌های درزدار فولادی طی سال گذشته بود. این کشور بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن از انواع این محصول را در بازارهای بین‌المللی به فروش رساند. حجم عمده صادرات پروفیل و لوله‌های درزدار فولادی از سوی ایتالیا به‌صورت منطقه‌ای انجام می‌شود. بیش از ۶۰۰ هزار تن از انواع لوله و پروفیل درزدار تولید شده در ایتالیا به آلمان صادر شد. فرانسه و اسپانیا در رده‌های بعدی قرار گرفتند و سهم قابل توجهی از بازار فروش ایتالیا را به‌خود اختصاص دادند.

ترکیه طی سال ۲۰۱۸، بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزار تن از محصول مورد بحث را صادر کرد. رومانی و انگلیس از مهم‌ترین مقاصد صادراتی این کشور بودند. کره جنوبی چهارمین صادرکننده بزرگ پروفیل و لوله‌های درزدار فولادی دنیا در سال ۲۰۱۸ بود. بیشترین صادرات این کشور به مقصد ایالات متحده بود. کره جنوبی بیش از ۸۰۰ هزار تن انواع پروفیل و لوله‌های درزدار فولادی به آمریکا صادر کرد.

آلمان نیز بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن از محصول یاد شده را در بازارهای جهانی به فروش رساند. حدود یک‌سوم صادرات این کشور به مقصد سوئد انجام شد. روسیه نیز بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن انواع محصول فولادی به سرتاسر دنیا صادر کرد که بیش از ۴۵۰ هزار تن آن به مقصد فنلاند و بیش از ۲۷۰ هزار تن آن به ترکیه صادر شد.

نمودار ۲ بزرگ‌ترین واردکنندگان این محصولات فولادی را در سال ۲۰۱۸ نشان می‌دهد که عبارتند از: ایالات متحده، آلمان، کانادا، سوئد، فرانسه، مصر و لهستان. ایالات متحده آمریکا طی سال ۲۰۱۸، بیش از ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تن انواع پروفیل و لوله‌های درزدار فولادی وارد کرد و بزرگترین واردکننده این محصول شناخته شد. همانطور که پیش تر هم اشاره شد، کره جنوبی، حجم عمده انواع پروفیل و لوله‌های درزدار فولادی ایالات متحده را در سال ۲۰۱۸ تامین کرد. کانادا نیز بیش از ۸۰۰ هزار تن از انواع محصولات مورد بحث را به آمریکا صادر کرد. لازم به اشاره است که کانادا و ایالات متحده در همسایگی هم قرار دارند و این موضوع تجارت محصولات فولادی که حجم بالایی دارند را میان آن‌ها تسهیل می‌کند.

آلمان دومین کشور واردکننده بزرگ پروفیل و لوله‌های درزدار فولادی در سال ۲۰۱۸ بود. حجم واردات به این کشور بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن گزارش شده است. حجم قابل توجهی از نیاز این کشور به محصولات فولادی مورد بحث توسط کانادا تامین می‌شود. این رقم بیش از ۸۰۰ هزار تن ذکر می‌شود. کانادا نیز خود بیش از یک میلیون تن از محصول مورد بحث را وارد کرده است. گفتنی است که نزدیک به نیمی از این واردات از ایالات متحده انجام شده است.



در حال بارگذاری...