×

درآمد سرشار شرکت مس از فروش در بورس کالا-ضایعات بازار قم به نقل از فلزات آنلاین


فروش ۳ هزار و ۱۹۸ میلیارد تومانی شرکت مس در بورس کالا
درآمد سرشار شرکت مس از فروش در بورس کالا

شرکت ملی صنایع مس ایران به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده محصولات مسی از معدن تا محصولات نهایی، تقریبا همه تولیدات خود را در بورس کالا عرضه می‌کند. محصولات قابل عرضه این شرکت در بورس کالا شامل، کاتد و مفتول مسی، کنسانتره مولیبدن، کنسانتره فلزات گرانبها، سرباره مسی و اسیدسولفوریک هستند. این شرکت در ۳ ماه ابتدای سال جاری بالغ بر ۵۷ هزار تن از محصولات خود را در بورس کالا به فروش رساند و از این طریق حدود ۳ هزار و ۱۹۸ میلیارد تومان درآمد کسب کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، شرکت ملی صنایع مس ایران از ابتدای سال جاری با قدرت در بورس کالای ایران محصولات خود را عرضه کرد و با توجه به افزایش نرخ ارز در سال گذشته و اعمال آن در محاسبه قیمت‌گذاری فلزات اساسی در سال جاری، توانست درآمد بسیار خوبی کسب کند. شرکت ملی مس طیف وسیعی از محصولات را در بورس کالا عرضه می‌کند که شامل کاتد و مفتول مس، کنسانتره فلزات گرانبها، کنسانتره مولیبدن، اسید سولفوریک و سرباره مس می‌شوند.

کاتد: شرکت ملی مس از ابتدای سال جاری تا پایان خرداد ماه، ۳۸ هزار تن کاتد خود را با میانگین قیمت ۶۱۹ هزار و ۱۲۶ ریال برای هر کیلوگرم در بورس عرضه کرد که در مقابل آن تقاضایی در حدود ۴۹ هزار و ۸۰ تن وجود داشت و این شرکت توانست ۳۶ هزار و ۵۶۰ تن از کاتد خود را با میانگین قیمت ۶۵۵ هزار و ۴۰۱ ریال برای هر کیلوگرم مورد معامله قرار دهد. ارزش معاملات کاتد شرکت ملی مس در بورس کالا به بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان رسید.

مفتول: شرکت ملی مس مفتول خود را از ابتدای سال جاری تا پایان خرداد ماه به میزان ۱۱ هزار تن با میانگین قیمت ۶۸۳ هزار و ۳۴۷ ریال برای هر کیلوگرم عرضه کرد که با تقاضای ۹ هزار و ۳۲۰ تنی مواجه شد و ملی مس توانست ۷ هزار و ۴۲۰ تن از این محصول را با میانگین قیمت ۶۸۹ هزار و ۶۰۴ ریال مورد معامله قرار دهد. این شرکت از محل فروش مفتول در بورس کالا ۵۱۲ میلیارد تومان درآمد کسب کرد.

کنسانتره مولیبدن: شرکت ملی مس از ابتدای سال جاری تا پایان خرداد ماه، یک هزار و ۵۰۰ تن کنسانتره مولیبدن را با میانگین قیمت ۹۴۷ هزار و ۸۱۵ ریا برای هر کیلوگرم عرضه کرد که در مقابل آن تقاضایی به میزان یک هزار و ۵۳۰ تن وجود داشت و این شرکت توانست یک هزار و ۲۶۰ تن از این محصول را با میانگین قیمت ۹۷۱ هزار و ۹۹۹ ریال به فروش برساند. شرکت مس توانست از فروش کنسانتره مولیبدن در بورس کالا ۱۲۲ میلیارد تومان درآمد کسب کند.

کنسانتره فلزات گرانبها: شرکت ملی مس از ابتدای سال جاری تا پایان خرداد ماه، ۱۰۸ تن کنسانتره فلزات گرانبها را با میانگین قیمت ۱۱ میلیون ۵۳۴ هزار و ۹۵۰ ریال برای هر کیلوگرم در بورس کالا عرضه کرد که تقاضایی به میزان ۵۲۸ تن داشت و این شرکت تمامی محصول را به قیمت میانگین ۱۳ میلیون ۵۳۲ هزار و ۴۰۲ ریال به فروش رساند. شرکت مس از محل فروش کنسانتره فلزات گرانبها ۱۴۵ میلیارد تومان درآمد کسب کرد.

سایر محصولات: شرکت ملی مس از محل فروش اسید سولفوریک و مس سرباره در بورس کالا توانست به ترتیب ۲۴۰ میلیون تومان و یک میلیارد و ۱۳۴ میلیون تومان درآمد کسب کند.در حال بارگذاری...