×

رشد ۳۳ درصدی تولید آند در خردادماه-ضایعات بازار قم به نقل از فلزات آنلاین


مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد؛
رشد ۳۳ درصدی تولید آند در خردادماه/ فروش ۴ هزار و ۷۷۳ میلیارد تومانی شرکت مس در بهار


«اردشیر سعدمحمدی» با بیان این‌که در تلاش هستیم تا برای نخستین‌بار در سال ۹۸ تولید مس کاتدی را به بالای ۲۶۰ هزار تن برسانیم، گفت: شرکت مس موفق شد در خردادماه امسال با تولید ۳۱ هزار و ۲۵۹ تن آند نسبت به برنامه ۲۳ هزار و ۶۳۲ تنی به رشد چشمگیر ۳۳ درصدی دست یابد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از مس پرس، دکتر «اردشیر سعدمحمدی»، مدیرعامل شرکت مس با اعلام این خبر و با بیان این‌که میزان تولید آند شرکت مس از ابتدای سال جاری تاکنون با رشد ۳۶ درصدی به رقم چشمگیر ۸۹ هزار ۳۹۵ تنی رسیده است، اظهار داشت: شرکت مس با تولید ۲۲ هزار و ۳۲۸ تن کاتد نسبت به برنامه ۱۸ هزار و ۶۱۱ تنی خردادماه موفق به ثبت رشد ۲۰ درصدی در تولید این محصول شد.
به گفته سعدمحمدی میزان تولید این محصول هم از ابتدای سال جاری تاکنون با رشد ۲۷ درصدی به عدد ۶۷ هزار و ۵۰۰ تن رسید که عملکرد بسیار عالی برای شرکت مس محسوب می‌شود.
مدیرعامل شرکت مس ادامه داد: علاوه بر این شرکت مس در سومین ماه سال جاری موفق به تولید ۲۴ هزار و ۶۲۴ تن مس محتوی معدنی شد که نسبت به برنامه ۲۳ هزار و ۵۸۰ تنی خردادماه از رشد ۴ درصدی برخوردار شد. همچنین میزان تولید مس محتوی معدنی از ابتدای سال جاری با رشد ۵ درصدی روبرو بوده است و به رقم ۷۷ هزار و ۲۰۰ تن رسیده است.
سعدمحمدی در پاسخ به این پرسش که آیا تحریم‌ها بر روند فعالیت شرکت ملی مس اثر گذاشته است یا خیر، گفت: عملکرد سه‌ماهه شرکت مس که به بورس ارائه‌شده نشان می‌دهد که برنامه‌های فروش داخلی و خارجی مطابق برنامه محقق شده است.
وی افزود: شرکت مس در خردادماه یک هزار و ۶۵۲ میلیارد تومان فروش ثبت کرد که با این میزان فروش جمع درآمد سه‌ماهه نخست سال ۱۳۹۸ به ۴ هزار و ۷۷۳ میلیارد تومان رسید.
مدیرعامل شرکت مس تأکید کرد: تمام تلاش خود را می‌کنیم که تا پایان سال جاری عملکردی مناسب در حوزه تولید و فروش داشته باشیم.در حال بارگذاری...