×

خراسان جنوبی قطب ذخیره و استخراج زغال‌سنگ کشور-ضایعات بازار قم به نقل از فلزات آنلاین


خراسان جنوبی قطب ذخیره و استخراج زغال‌سنگ کشور

رئیس سازمان صنعت معدن وتجارت خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی قطب ذخیره و استخراج زغال‌سنگ کشور است، به‌طوری که شهرستان طبس با در اختیار داشتن ۷۶ درصد ذخایر زغال‌سنگی کشور، به‌عنوان بهشت زغال ایران شناخته شده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از شاتا، داوود شهرکی اظهار داشت: در شهرستان طبس ۲۸ معدن زغال‌سنگ با ذخیره ۸۳۵ میلیون تن و استخراج سالیانه بیش از ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تن و اشتغال ۵ هزار و۷۰۰ نفر فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در این میان شرکت زغال‌سنگ پروده طبس به‌عنوان یکی از شرکت‌های فعال در حوزه زغال با اشتغال ۲ هزار و ۵۰۰ نفر و پیشگام معدن‌کاری مکانیزه کشور است، تصریح کرد: این شرکت به قلب تپنده استخراج و تولید زغال‌سنگ ایران در بهره‌برداری تمام مکانیزه از ذخایر زغال‌سنگ کک‌شوی منطقه پروده و فرآوری زغال خام در بزرگ‌ترین کارخانه زغال‌شویی کشور، تبدیل شده و جهشی چشمگیر در تولید این محصول در کشور رقم زده است.

شهرکی خاطر نشان کرد: این شرکت ۵ سال متوالی به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده زغال‌سنگ ایران مطرح است، به گونه‌ای که در حال حاضر حدود نیمی از نیاز باتری‌های کک‌سازی ایران و عمده نیاز شرکت ذوب آهن اصفهان، حاصل تولید این شرکت است.در حال بارگذاری...