×

قیمت مس در معاملات صبح امروز (دوشنبه ۱۷ تیر)-ضایعات بازار قم به نقل از فلزات آنلاین🔹 قیمت مس در معاملات صبح امروز (دوشنبه ۱۷ تیر) در پی جهش قابل توجه موجودی مس در انبارهای بورس و نگرانی بازار از رکود اقتصادی افت پیدا کرد.

🔹 قیمت ۳ ماهه LME در معاملات صبح امروز با ۰٫۱ درصد کاهش به ۵،۸۹۸ دلاربرتن رسید؛ در حالی که قیمت پرطرفدارترین قرارداد مس در بورس آتی شانگهای تقریبا بدون تغییر و برابر با ۵،۹۶۱٫۳ دلاربرتن (بدون احتساب مالیات) باقی ماند.

🔹 انتشار داده‌های مثبت از وضعیت اشتغال ایالات متحده در ماه ژوئن، سبب حفظ ارزش دلار شده است. در نتیجه، احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو کاهش می‌یابد. تحت چنین شرایطی، بازارهای سهام و ارز با سقوط شدید مواجه نخواهند شد.

🔹 در حال حاضر، موجودی مس در انبارهای بورس فلزات لندن به حداکثر ۱۳ ماه اخیر خود دست یافته که بخشی از این مساله ناشی از عدم رشد تقاضای مس در پی درگیری‌های تجاری و بخشی دیگر به‌دلیل کاهش واردات این فلز سرخ در نتیجه تقویت ارزش دلار است. بنابر تحلیل‌گر AMC پیش‌بینی می‌شود تا عدم حصول نتایج اولیه مثبت از وضعیت تجاری میان قدرت‌های اقتصادی، از قیمت این فلز حمایت نشود.در حال بارگذاری...