×

میلگرد، همچنان جذاب در بورس کالا-ضایعات بازار قم به نقل از فلزات آنلاین


میلگرد، همچنان جذاب در بورس کالا
معامله ۳ هزار ۳۰۰ تنی فولاد آذربایجان در بورس کالا


روز ۱۶ تیر ماه عرضه محصولات فولادی در بورس کالا شدت گرفت و بورس کالا شاهد عرضه بیش از ۲۳ هزار تنی مقاطع طویل فولادی (شامل میلگرد و تیرآهن) بود. ضمن اینکه ۱۰ هزار تن شمش بلوم و ۵ هزار تن ورق گرم نیز در این روز عرضه شد. در این میان همانند دفعات گذشته، مقاطع طویل مانند میلگرد، با استقبال نسبتا خوب خریداران مواجه شد و همه عرضه‌های این محصول فولادی به فروش رفت. شرکت فولاد آذربایجان نیز همانند ۳ ماه گذشته عرضه میلگرد خود در بورس کالا را به میزان ۳ هزار ۳۰۰ تن انجام داد و توانست همه آن را مورد معامله قرار دهد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، شرکت فولاد آذربایجان به‌عنوان یکی از تولیدکنندگان میلگرد و بازیگران اصلی بازار این محصول فولاد، از ابتدای سال جاری حضور فعال و مستمری در بورس کالا داشته و توانسته در نوبت‌های متوالی، محصول خود را عرضه کند و به فروش برساند. نمودار زیر نشان می‌دهد در ۱۶ تیر ماه نیز این شرکت ۳ هزار و ۳۰۰ تن میلگرد خود را در بورس کالای ایران عرضه کرد که این محصول با تقاضای ۱۶ هزار و ۹۶۲ تنی مواجه شد و مانند دفعات پیشین، تمامی میلگرد عرضه شده مورد معامله قرار گرفت و به فروش رفت.

نرخ عرضه میلگرد فولاد آذربایجان در بورس کالا ۳۵ هزار و ۳۷۰ ریال به‌ازای هر کیلوگرم بود که با رقابت صورت گرفته این نرخ با ۱۰ درصد افزایش به ۳۸ هزار و ۸۹۱ ریال به‌ازای هر کیلوگرم رسید. بیشترین قیمت معامله میلگرد فولاد آذربایجان ۳۸ هزار و ۹۰۱ ریال و کمترین قیمت نیز ۳۸ هزار و ۸۰۸ ریال بود. این شرکت میلگرد خود را به‌صورت نقدی فروخت و توانست از این معامله درآمد ۱۲ میلیارد و ۸۳۴ میلیون تومانی کسب کند. تاریخ تحویل میلگرد فولاد آذربایجان به مشتریان نیز ۳ روز بعد یعنی ۱۹ تیر است.

لازم به ذکر است که قیمت فولاد ایران نسبت به سایر کشورها بسیار ارزان‌تر یعنی ۶۰ دلار کمتر از سایر کشورها حتی کشورهای همسایه است. این تفاوت قیمت، باعث ایجاد جذابیت برای خرید و افزایش نرخ معامله در بورس کالا می‌شود. ضمن اینکه قیمت عرضه این محصول از قیمت عرضه شمش به‌صورت دستوری تبعیت می‌کند که بسیار پایین‌تر از نرخ کف بازار است.در حال بارگذاری...