×

طرح آلومینیوم جنوب در ماه‌های آینده، راه‌اندازی می‌شود-ضایعات بازار قم به نقل از فلزات آنلاین


جهانگیری در سفر معاون اول رئیس جمهور به منطقه لامرد مطرح کرد:
طرح آلومینیوم جنوب در ماه‌های آینده، راه‌اندازی می‌شود

معاون اول رئیس جمهور از طرح آلومینیوم جنوب به‌عنوان یکی از پروژه‌های مهم کشور در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی یاد و اعلام کرد: آلومینیوم از صنایع اصلی و مورد نیاز کشور به‌شمار می‌آید و قرار است کارخانه آلومینیوم جنوب، در ماه‌های آتی به بهره‌برداری برسد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، اسحاق جهانگیری امروز در سفر به استان فارس، هدف از حضور در منطقه ویژه اقتصادی لامِرد را بازدید از روند راه‌اندازی این پروژه مهم ذکر کرد و اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد تا با رفع موانع پیش رو، آلومینیوم جنوب طی ماه‌های آتی به بهره‌برداری رسد.

وی گفت: طی دو سال پایانی دولت، یک مجموعه کامل از صنایع بزرگ در سراسر کشور در حال اجرا است که باید بر روی آن‌ها تمرکز کنیم تا هرچه سریع‌تر راه‌اندازی شوند.

مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب واقع در منطقه ویژه اقتصادی لامرد که در حال حاضر ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد قرار است در فاز نخست ۱۰۰ هزار تن شمش آلومینیوم در سال تولید کند.

بنابر این گزارش، اسحاق جهانگیری با حضور در منطقه ویژه اقتصادی لامرد از بخش‌های مختلف پروژه در دست احداث کارخانه تولید آلومینیوم دیدن کرد.در حال بارگذاری...