×

ارزش طرح‌های فولاد بوتیای ایرانیان ۱.۲ میلیارد دلار اعلام شد-ضایعات بازار قم به نقل از فلزات آنلاین


ارزش طرح‌های فولاد بوتیای ایرانیان ۱.۲ میلیارد دلار اعلام شد

مدیر مجتمع شرکت فولاد بوتیای ایرانیان در جریان بازدید بابک دین پرست معاون اقتصادی وزیر کشور از این مجتمع صنعتی اعتبار کل طرح‌های انجام شده و در دست اجرای فولاد بوتیا را بالغ بر ۱.۲ میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: برآورد طرح‌های اصلی این شرکت نیز تقریباً یک میلیارد دلار است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایرنا، عباس صالحی زاده با بیان اینکه هزینه انجام شده برای طرح‌های زیربنایی از قبیل خط لوله آب، گاز و فضای سبز ۰.۲ میلیارد دلار است، افزود: ظرفیت تولید گندله سالیانه ۲٫۵ میلیون تن بوده که تلاش دست‌اندرکاران در این است که تا پایان سال به این ظرفیت اسمی در تولید برسند.

وی همچنین گفت: برای تأمین سوخت پروژه‌های مجتمع به‌خصوص تأمین سوخت مجموعه فولادسازی یک انشعاب ۳۰ اینچ از منطقه باغین به‌سمت فولاد بوتیای ایرانیان به طول ۴۳ کیلومتر در حال احداث است و در ادامه خط لوله مزبور باید تأمین‌کننده سوخت صنایع و آبادی‌های مسیر تا زرند باشد.

صالحی زاده همچنین گفت: یک هزار و ۴۵۰ هکتار در بیرون و داخل محوطه کارخانه جنگل کاری داشته‌ایم که در داخل کارخانه حدود ۹۰ هکتار درختان کاج و مابقی در اطراف کارخانه و عمدتاً درختان مرتعی مثل بادام تلخ، گز را شامل می‌شود.

وی اضافه کرد: تنها دو طرح در حال اجرا در این کارخانه داریم که یکی فولادسازی است که مراحل پایانی را می‌گذارند و دیگری واحد تأمین برق (نیروگاه) است که با سرعت در حال انجام است.

صالحی زاده افزود: مبالغ قابل توجهی در ماه برای ایاب و ذهاب، حمل و نقل کالا، تأمین غذا و پوشاک کارکنان از طریق این مجتمع هزینه می‌شود که این هزینه‌ها قطعاً اثر مستقیم و مؤثری در رشد اقتصاد و تأمین معاش مردم منطقه و استان دارد و خواهد داشت.

مدیرمجتمع شرکت فولاد بوتیای ایرانیان همچنین نیروی اشتغال به کار این مجتمع را نزدیک به هزار نفر اعم از کارفرما و پیمانکار اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۴۰۰ نفر نیرو مربوط به کارفرما بوده که از طریق آزمون جذب شده اند ضمن اینکه ۹۵ درصد این نیروها بومی منطقه و استان هستند.

وی در ادامه با اشاره به ۶۰۰ نفر نیروی پیمانکار گفت: در آینده با راه‌اندازی پروژه‌های مجتمع ۲ هزارو ۶۰۰ نفر نیرو به‌صورت مستقیم جذب و ۲۶ هزار نفر نیز به‌صورت غیرمستقیم مشغول به کار خواهند شد و از مزایای وجود این کارخانه‌ها در کرمان منتفع خواهند شد.

شرکت فولاد بوتیای ایرانیان از نیمه دوم سال ۹۰ به ثبت رسیده است و از همان زمان با فنس‌کشی کار پروژه را آغاز و برای امنیت عبور و مرور خودروها در تقاطع جاده کمربندی امام رضا (ع) با جاده دسترسی اختصاصی یک باب پل دو دهانه با عنوان بوتیا ایجاد کرده است.در حال بارگذاری...