×

راه اندازی کارخانه میلگرد سایز بالا توسط گروه ملی فولاد ایران-ضایعات بازار قم به نقل از ایسنا


راه اندازی کارخانه میلگرد سایز بالا توسط گروه ملی فولاد ایران

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی گروه ملی صنعتی فولاد ایران، پیمان مسلمی در این باره توضیح داد: کارخانه نورد میلگرد و مفتول گروه ملی، تولید سایز ۴۰ در راستای احیای این شرکت و بازپس گرفتن سهم بازار صورت گرفته که در اقتصاد منطقه به ویژه در حوزه خودکفایی ملی نقش مهمی دارد.
سرپرست معاونت فنی و بهره برداری شرکت گروه ملی فولاد صنعتی ایران گفت:کارخانه میلگرد سایز بالا پس از چهار سال به تازگی در این گروه فولادی راه اندازی شد.

وی با تاکید بر اینکه راه اندازی کارخانه نورد میلگرد، مفتول و صنایع فلزی گروه ملی با تکیه بر دانش فنی و بومی محقق شده، افزود: این رویداد که پس از چهار سال محقق شده است علاوه بر تکمیل سبد فروش، گام مهمی در راستای بی نیازی از واردات محصولات مشابه است.

مسلمی خاطرنشان کرد: این کارخانه پس از انجام آزمایش اولیه برای تولید میلگرد (Round) با سایزهای ۴۰، ۴۵، ۵۰ صورت گرفته و در روزهای آینده خط یک بخش نورد میلگرد با تولیدات Roundهای متنوع بجای Rebar(آرماتور) به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

بر اساس این گزارش، مدیرعامل گروه ملی صنعتی فولاد ایران پیش از این از مصوبه بانک ملی به عنوان مالک این گروه فولادی در جهت افزایش سرمایه و ورود به بازارا فرابوس خبر داده بود که این اقدام در راستای شفاف سازی اطلاعات، اصلاح ساختار مالی و تسهیل در جذب منابع مالی صورت گرفته است.

گروه ملی صنعتی فولاد ایران در سال ۱۳۴۲ به عنوان نخستین کارخانه نورد فولاد کشور در اهواز تاسیس شد و در سال ۱۳۸۸ با هدف خصوصی سازی به یکی از شرکت‌های زیر مجموعه امیر منصور آریا واگذار شد ولی با کشف اختلاس ۳۰ هزار میلیارد ریالی و ارتباط آن با ۲ بانک بزرگ کشور در سال ۱۳۹۰ مدیریت آن به طور موقت در اختیار دادگستری قرار گرفت و درنهایت در اسفند ۱۳۹۵ به بانک ملی واگذار شد.

دی پارسال پس از ۳۱۸ روز توقف، کارخانه نورد تیرآهن گروه ملی فولاد وارد مدار تولید شد که تا پیش از این اعتراضات کارگری متعددی را به وجود آورده بود.در حال بارگذاری...