×

معدن مس رمشک در راستای احیای معادن کوچک‌مقیاس فعال شد-ضایعات بازار قم به نقل از فلزات آنلاین


معدن مس رمشک در راستای احیای معادن کوچک‌مقیاس فعال شد

معدن مس رمشک در منطقه جنوب کرمان با برنامه معدنکاران، وزارت صنعت، معدن و تجارت، حمایت‌های ایمیدرو و تدبیر و پیشنهاد مشاوره در طرح احیاء، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس، در فاز اول به مرحله اجرا درآمد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، معدن مس رمشک با کمبود زیرساخت‌‍های لازم نظیر آب و برق مواجه است. چرا که در در منطقه کمتر توسعه یافته قلعه گنج استان کرمان قرار دارد. بنابراین پس از مذاکره و هماهنگی اولیه با کارشناسان طرح احیاء، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس و سرمایه‌گذار، هماهنگی لازم جهت فعال‌سازی معدن و ایجاد اشتغال به‌عمل آمد که طی آن استفاده از یک مجموعه واحد فرآوری سیار برای تولید کنسانتره مس سولفیدی در دستور کار قرار گرفت و برای این منظور هماهنگی لازم انجام شد.
تجهیزات این واحد فرآوری در حال ساخت جهت استقرار در معدن برنامه‌ریزی و پیمانکار استخراج معدن نیز از تیرماه سال جاری در محل معدن برای آغاز به‌کار مستقر شده است تا خوراک ورودی برای کارخانه (پس از راه‌اندازی) مهیا شود.
از آنجا که هدف طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در این مرحله از اجرا ضمن مهیا شدن زیرساخت‌های لازم، ایجاد درآمد است، بنابراین فرصت مناسبی برای تقویت و آموزش نیروی بومی در فازهای بعدی اجرا فراهم خواهد شد.
گفتنی است که از نقاط مثبت در عملیاتی شدن این فرآیند امکان افزایش واحدهای سیار جهت افزایش تولید، پایین بودن سطح سرمایه گذاری، سهولت در اجرا و کاهش زمان نصب تجهیزات است. در عین حال مجموعه یاد شده برنامه افزایش ظرفیت و توسعه معدن و واحد فرآوری را در دستور کار خود قرار داده است.
لازم به یادآوری است که تولید کنسانتره در محل معدن ضمن جلوگیری از خام‌فروشی مواد معدنی منجر به ایجاد ارزش افزوده و کاهش هزینه‌های حمل و نقل مواد معدنی و اقتصادی شدن معادن کوچک خواهد شد.در حال بارگذاری...