×

رشد ۲۶ درصدی تولید کاتد در شرکت مس-ضایعات بازار قم به نقل از فلزات آنلاین


مدیرعامل شرکت ملی مس خبر داد:
رشد ۲۶ درصدی تولید کاتد در شرکت مس/ فروش ۲ هزار و ۱۳۴ میلیارد تومان صادراتی در بهار


مدیرعامل شرکت مس با اشاره به عملکرد عالی تولید شرکت مس طی ۴ ماهه نخست سال جاری گفت: این شرکت تا پایان تیرماه ماه موفق به ثبت رشد ۲۶ درصدی تولید کاتد مس شد. بر این اساس میزان تولید این محصول با افزایش ۱۸ هزار تنی نسبت به برنامه به ۹۰ هزار ۵۰۰ تن رسید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از مس پرس، اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس با اعلام این خبر افزود: علاوه بر این بررسی عملکرد ماهانه فملی نشان می‌دهد که این شرکت در تیرماه با رشد ۲۲ درصدی نسبت به برنامه ۲۳ هزار تن کاتد تولید کرده است.

سعدمحمدی با تأکید بر این‌که در سال جاری تمام برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مبتنی بر خلق رکورد تازه‌ای در تولید کاتد است گفت: این شرکت طی ۴ ماهه نخست سال جاری ۱۱۷ هزار و ۵۶۳ تن آند تولید کرده که نسبت به برنامه ۸۹ هزار ۳۸۱ تنی رشدی ۱۷ درصدی داشته است. همچنین عملکرد تولیدی شرکت در تولید آند نشان می‌دهد که تولید این محصول در تیرماه هم، افزایشی ۱۹ درصدی داشته است.

مدیرعامل شرکت مس با بیان این‌که میزان تولید مس محتوی معدنی به‌عنوان شاخص کلی و اساسی تولیدات شرکت مس طی این بازه زمانی از رشد ۵ درصدی برخوردار شده و به رقم ۱۰۲ هزار و ۴۸۶ تن رسیده است گفت: تولید ماهانه مس محتوی معدنی شرکت مس نشان‌دهنده رشد ۸ درصدی است به‌طوری‌ که تولید این محصول در تیرماه با افزایش ۲ هزار تنی به رقم ۲۵ هزار ۳۷۵ تن رسید.

به گفته مدیرعامل شرکت مس تولید کنسانتره مس نیز طی این دوره‌ زمانی، رشد ۵ درصدی را تجربه کرده است؛ به‌طوری‌ که در طی این مدت، شرکت مس ۴۰۰ هزار و ۶۸۰ تن نسبت به برنامه تعریف‌شده ۳۸۱ هزار و ۹۰۳ تنی، کنسانتره مس تولید کرده است. افزون بر این، تولید کنسانتره مس در تیرماه از رشد ۱۰ درصدی نسبت به برنامه برخوردار شد و به رقم ۱۰۱ هزار تن رسید.

وی با بیان این‌که برنامه تعیین‌شده برای برداشت سنگ سولفوری نیز تا پایان تیرماه سال جاری از مجتمع‌های مس سرچشمه، میدوک و سونگون ۱۷ میلیون و ۵۷۸ هزار تن بوده گفت: این در حالی است که عملکرد تولیدی این محصول هم نشان‌دهنده افزایش ۱ میلیون تنی در برداشت است که به رقم ۱۸ میلیون و ۴۶۱ هزار تن رسید و در نهایت رشد ۵ درصدی را به همراه داشت.

مدیرعامل شرکت مس ادامه داد: بررسی عملکرد تولیدی سنگ سولفور در تیرماه نشان‌دهنده است که برداشت این ماده معدنی طی ماه گذشته هم ۱۵ درصد رشد داشته است.

رشد ۸۹ درصدی درآمد و ۱۷۴ درصدی سود نسبت به بهار سال ۹۷

مدیرعامل شرکت مس در ادامه به انتشار اطلاعات و صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای ۳ ماهه منتهی به خردادماه سال جاری در کدال اشاره کرد و گفت: عملکرد سه‌ماهه فملی نشان می‌دهد این شرکت در دوره ۳ ماهه سال جاری رشد ۸۹ درصدی در درآمدها داشته و توانسته ۴ هزار و ۹۶۴ میلیارد تومان فروش داشته باشد. همچنین طی سه‌ماهه نخست سال جاری، شرکت مس سود ۳ هزار و ۱۳۹ میلیارد تومانی را محقق کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۷۴ درصدی داشته است.
وی با اشاره به افزایش ۲۱ درصدی بهای قیمت تمام‌شده در فصل نخست سال جاری نسبت به بهار پارسال گفت: ولی این رشد عمدتاً ناشی از هزینه‌‌های ناشی از افزایش قیمت ارز بوده است و در مقابل رشد ۸۹ درصدی درآمدها تأثیر زیادی بر کاهش سود شرکت نداشته است؛ به‌طوری‌که حاشیه سود ناخالص از ۵۱ درصد در سه‌ماهه نخست سال گذشته به ۶۹ درصد در پایان فصل نخست امسال رسیده است.
به گفته سعد محمدی مبلغ حاصل از فروش صادراتی شرکت مس در سه‌ماهه بهار سال جاری معادل کل مبلغ صادراتی سال مالی گذشته است؛ به‌طوری‌که درآمد حاصل از فروش صادراتی شرکت در این بازه زمانی به ۲ هزار و ۱۳۴ میلیارد تومان رسید.در حال بارگذاری...