×

رقابت ترکیه در زمینه صادرات میلگرد در خاورمیانه-ضایعات بازار قم به نقل از ایسنا


رقابت ترکیه در زمینه صادرات میلگرد در خاورمیانه

بر اساس گزارش متال بولتن ، در پی افزایش بهای فولاد در چین، بزرگترین تولید کننده فولاد در جهان، ترکیه توانسته است به سبب ارائه تخفیف، خلا ناشی از کاهش صادرات چین را در بازارهای آسیایی پر کند.

تحولات بازار فولاد در آسیا به ویژه کاهش صادرات چین این فرصت را فراهم کرده تا ترکیه نقش فعالتری در این عرصه داشته باشد و اکنون وضعیت میلگرد ترکیه در میان بازارهای وارداتی آسیا از جمله سنگاپور و هنگ کنگ در شرایط مطلوبی قرار دارد به نحوی که این کشور در خاورمیانه با همتایان خود به رقابت می پردازد.

امروز ترکیه در زمینه صادارات میلگرد با هند و شماری دیگری از کشورهای خاورمیانه رقابت دارد.

به نوشته متال بولتن بهای هر تن میلگرد صادر شده از ترکیه به سنگاپور در هفته گذشته حدود ۴۸۵ تا ۴۹۵ دلار بود، این در حالیست که بهای هر تن میلگرد صادر شده از هند در مدت زمان یاد شده در حدود ۴۹۵ تا ۵۰۰ دلار برآورد شده است.

براساس گزارش های خبری، تولید کننده های میلگرد ترکیه در اول ماه مرداد باوجود رکود تقاضا در بازار داخلی و صادرات میلگرد، هفته گذشته از دادن تخفیف بیشتر اجتناب می کردند.

به نوشته منبع خبری یادشده، اکنون وضعیت میلگرد ترکیه در میان بازارهای وارداتی آسیا از جمله سنگاپور و هنگ کنگ در شرایط مطلوبی قرار دارد به نحوی که این کشور می تواند با دیگر کشورهای صادرکننده این فلز در منطقه رقابت کند.

هفته گذشته قیمت پیشنهادی فروش هر تن میلگرد در ترکیه ۴۶۰ تا ۴۶۵ دلار بود.در حال بارگذاری...