×

افزایش ۱۰ درصدی تولید فولاد خام کشور – ضایعات بازار


افزایش ۱۰ درصدی تولید فولاد خام کشور

بررسی آمار‌های منتشره حاکی از تولید بیش از ۱۳ میلیون و ۱۰ هزار تن فولاد خام در دوره زمانی هفت ماهه و رشد ۹.۸ درصدی آن در مدت مشابه سال گذشته است.

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، ​بررسی آمار‌های منتشره وزارت صمت حاکی از تولید بیش از ۱۳ میلیون و ۱۰ هزار تن فولاد خام در دوره زمانی هفت ماهه (از آغاز امسال تا پایان مهر) و رشد ۹.۸ درصدی آن در مدت مشابه سال گذشته است.
در مدت یاد شده، ۱۱ میلیون و ۴۲۸ هزار تن محصولات فولادی، ۱۳۷ هزار و ۶۰۰ تن کاتد مس و ۲۱۱ هزار و ۷۰۰ تن شمش آلومینیوم تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به‌ترتیب ۳.۸ درصد، ۷۶.۱ درصد و ۳ درصد رشد داشته است.
از آغاز امسال تا پایان مهرماه تولید آلومینا با کاهش نیم درصدی در مقایسه با ۷ ماهه سال گذشته، به ۱۳۹ هزار و ۶۰۰ تن رسید. همچنین تولید سنگ آهن با رشد ۸.۸ درصدی به ۲۱ میلیون و ۱۱۶ هزار تن و کنسانتره زغالسنگ با رشد ۱۰.۸ درصدی به ۸۷۳ هزار و ۳۰۰ تن افزایش یافت.

بررسی عملکرد ۷ماهه تجارت خارجی کشور نشان می‌دهد؛ زنجیره معدن و صنایع معدنی در این مدت پنج میلیارد و ۸۱۰ میلیون دلار انواع محصولات را صادر کرده که نسبت به پارسال ۶ درصد رشد داشته است.در حال بارگذاری...