×

مسیر حرکت بازار جهانی مس؛ کمبود عرضه در کوتاه مدت و مازاد عرضه در بلند مدت


مسیر حرکت بازار جهانی مس؛ کمبود عرضه در کوتاه مدت و مازاد عرضه در بلند مدت

مصرف جهانی مس تصفیه شده در سال‌های آتی افزایش می‌یابد در همین حال بازار در کوتاه مدت با کاهش عرضه و در بلند مدت با افزایش عرضه مواجه خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، طبق پیش‌بینی وب سایت ماینینگ، تقاضای مس در صنعت انرژی، افزایش تولید خودروهای الکتریکی و چشم انداز مثبت رشد اقتصاد جهانی از جمله دلایل رشد مصرف مس در سال‌ها آینده است.

در چشم انداز عرضه و تقاضای مس که توسط موسسهsolutions Fitch منتشر شد؛ پیش‌بینی می‌شود که تقاضای جهانی مس از ۲۳ میلیون و۶۰۰ هزار تن در سال ۲۰۱۸ به ۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تن در سال ۲۰۲۷ افزایش باید که حاکی از رشد سالانه ۲٫۶ درصدی است.

بازار جهانی مس طی سال آینده با کمبود عرضه مداوم مواجه خواهد شد زیرا مصرف جهانی این محصول به دلیل مصرف مس در بخش انرژی و زیرساخت‌ها ی چین و تولید رو به رشد خودروهای الکتریکی از عرضه پیشی می‌گیرد.

براساس پیش‌بینی این موسسه تقاضای مس تصفیه شده جهانی از تولید سبقت گرفته و طی سال‌های آینده بازار با کمبود عرضه مواجه خواهد کرد. کسری عرضه ۲۴۷ کیلو تنی در سال ۲۰۱۸ پیش‌بینی شده و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۱ کسری عرضه این محصول ادامه یابد.

با فراتر رفتن تقاضای این فلز سرخ از عرضه، شرکت‌های معدنی در سراسر جهان به انجام دنبال پروژه‌های معدنی از سال ۲۰۲۰ هستند. در چشم انداز بلند مدت انتظار می‌رود با سرمایه‌گذاری تولیدکنندگان مس در پروژه‌های جدید، با افزایش تولید مس ،کسری عرضه مس جهانی کاهش یابد و پس از آن نیز بازار با مازاد عرضه مواجه شود.

تولید مس در چین روند یکنواخت خواهد داشت و با میانگین رشد ۳٫۱ درصد، از ۸میلیون و ۸۰۰هزار تن در سال ۲۰۱۸ به ۱۱میلیون و ۴۰۰هزار تن در سال ۲۰۲۷ افزایش خواهد یافت.

همچنین تولید این فلز سرخ طی سال‌های آینده در شیلی و هند شاهد روند رو به رشد خواهد بوددر حال بارگذاری...