×

اکتشافات در کشور باید قوت بگیرد-ضایعات بازار به نقل از فلزات آنلاین


معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو:
اکتشافات در کشور باید قوت بگیرد

معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو گفت: توجه به مقوله اکتشاف در کشور در مقایسه با سایر کشورهای بسیار اندک و محدود به‌شمار می‌رود. ایران، کشوری غنی از معادن است بنابراین باید همگام با منابع، اکتشافات صورت بگیرند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اردشیر سعدمحمدی، معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو در سی‌وسومین نشست کمیسیون معدن و صنایع معدنی اظهار داشت: پایش آنلاین طرح جامع فولاد در حال انجام است و هم تولیدات بخش خصوصی و هم تولیدات بخش دولتی در این پایش ثبت می‌شود. اطلاعات تمامی واحدهای کشور به‌صورت دقیق قابل ذکر و ارائه است، ظرفیت امروز فولادی کشور و به‌تفکیک استان و تولیدکننده وجود دارد. رصد اطلاعات به‌صورت آنلاین و به‌روز در حال انجام و ذخیره است.

وی ادامه داد: از سال ۱۳۴۱ تا کنون، در مجموع حدود ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار متر کار حفاری انجام شده است که معادل با رقم یکسال اکتشاف کشور کانادا است. همین امر نشان‌ می‌دهد که کشور ما تا چه میزان در حوزه اکتشافات معدنی عقب بوده و ضعیف عمل کرده است. در نتیجه نوع نگاه به مقوله اکتشافات در کشور باید تغییر کند.

سعد محمدی در پایان افزود: اطلاعات ژئوفیزیکی جمع‌شده توسط ایمیدرو، قطعا در اختیار بخش خصوصی قرار داده خواهد شد. این اطلاعات در مرحله تحلیل داده قرار دارند. بنابراین باید با تحلیل کامل و دقیقی همراه شوند تا بتوانند توسط بخش خصوصی و فعالان حوزه معدنی مورد استفاده قرار بگیرند. از سوی دیگر تحلیل داده‌های ژئوفیزیکی امری بسیار ضروری به‌شمار می‌رود؛ زیرا داده‌های آماری خام توسط کسی قابل استفاده نخواهند بود.در حال بارگذاری...