×

مدیرعامل ذوب بریس: تکمیل زنجیره تولید هدف ماست – ضایعات بازار


مدیرعامل ذوب بریس:
تکمیل زنجیره تولید هدف ماست

مدیرعامل ذوب بریس گفت: در حال حاضر تولیدکننده بیلت فولادی هستیم. جهت تکمیل زنجیره تولید قصد داریم که مجموعه را توسعه دهیم و به محصول نهایی مانند محصولان نوردی برسیم.

نظری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: این مجموعه در سال ۱۳۸۱ تاسیس شد، ۱۳۸۹ به بهره‌برداری آزمایشی و از سال ۹۰ به بهره‌برداری تجاری رسید.

وی افزود: ما شمش فولادی به صورت بیلت در دو سایز ۱۰۰*۱۰۰ و ۱۲۵*۱۲۵ در طول‌های مختلف بسته به نوع سفارش مشتریان از ۶ تا ۱۲ متر تولید می‌کنیم. در راستای افزایش بهره‌وری ضایعات آهن را به همراه مقداری آهن اسفنجی ذوب کرده و به صورت شمش تولید می‌کنیم، در ابتدا تولید ما یک هزار تن در ماه بود، که الآن این مقدار به ۶ هزار تن در ماه رسیده است.

مدیرعامل ذوب بریس بیان کرد: در جهت فراوری قراضه اقدامات فراوانی داشته‌ایم، به طور مثال یک دستگاه «متال شردر» را از صفر تا ۱۰۰ در مجموعه ساخته‌ایم، شرکت‌های انگشت‌شماری توان ساخت این دستگاه را دارند.

نظری در ادامه گفته‌های پیشین، عنوان کرد: برای اولین بار کوره «پیش‌گرم» را جهت پیش‌گیری از حوادث در مجموعه به کار گرفتیم در این شرایط اگر ضایعات مشکلی داشته باشد در کوره «پیش‌گرم» مشحص می‌شود و درصد بروز خطر کاهش می‌یابد، زیرا آن‌جا ذوبی وجود ندارد که پاشش کند.

وی ادامه داد: با اقدامات انجام شده سعی داریم که چرخه تولید را تکمیل کنیم تا در نتیجه به محصول نهایی برسیم، در حال حاضر شمش‌های ما در سایز ۵SB بوده که به کارخانه‌های نوردی فروخته شده و به میلگرد ساختمانی، نبشی و ناودانی تبدیل می‌شود. در همین راستا قصد داریم تا با احداث کارخانه نورد در کنار مجموعه فعلی ارزش افزوده بیشتری را ایجاد کنیم.در حال بارگذاری...