×

۸ موضوع مهم اجلاس امسال داوس-ضایعات بازار قم به نقل از فولاد ایران


۸ موضوع مهم اجلاس امسال داوس

۱- دیگر باغ عدنی وجود ندارد
این جمله تعبیری بود که در مورد تغییرات آب و هوایی و احتمال از دست دادن تنوع زیستی بیان شد، هرچند این امیدواری مطرح شد که انسان به عنوان حلال مسائل بتواند اقدام مثبت در راستای نجات زمین انجام دهد.

۲- راه جدید برای ونزوئلا
در اجلاس داوس، رهبران برزیل، کلمبیا و پرو در کنار وزیر خارجه کانادا بیانیه مشترک خود در حمایت کشورشان از آقای جان گویادو رهبر حزب مخالف ونزوئلا، پس از اینکه وی خود را به عنوان رئیس جمهور موقت معرفی کرد، ارائه دادند. روز پیش از آن، رئیس جمهور پاراگوئه، ماریو ابدو بنیتس از گویادو این اقدام را درخواست کرده بود.
کارشناسان در اجلاسی در مورد اقدامات مورد نیاز آینده اقتصاد بحران زده ونزوئلا بحث کردند و در مورد آینده متفاوت آن اظهار امیدواری کردند.

۳- تاثیر تنش های تجاری بر اقتصاد جهانی
صندوق بین المللی پول ضمن کاهش دادن رقم پیش بینی رشد خود برای اقتصاد جهانی، تصویری از کندی روند رشد و افزایش عدم اطمینان به آینده در راستای تنش های تجاری ارائه داد. کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول ضمن تشبیه اقتصاد جهانی به اسکی بازی اظهار کرد اگر همگان در یک مسیر قرار بگیرند می توانند به رشد این اقتصاد کمک کنند.
معاون رییس جمهور چین نیز در این اجلاس در مورد اهمیت روابط بین الملل صحبت کرد ضمن اینکه اظهارات خوش بینانه ای در مورد روند اقتصاد چین ارائه داد و گفت این اقتصاد رشد پایدار خود را ادامه خواهد داد. وزیر امور خارجه امریکا نیز طی گفتگوی ویدئویی خود به نکته مثبت در حل اختلافات تجاری با چین اشاره کرد و گفت “کسانی می گویند اختلاف بین قدرت های بزرگ اجتناب ناپذیر است، اما ما اینطور فکر نمیکنیم.”

۴- بودجه رفاهی نیوزلند
جاسیندا آردرن در جلسه ای با عنوان “فراتر از تولید ناخالص داخلی” رویکرد جدیدی در سرمایه گذاری مالی نیوزلند ارائه داد و گفت ما می بایست بیشتر به رفاه اجتماعی مردم خود توجه کنیم تا رفاه اقتصادی. این یعنی دولت ایشان از سال ۲۰۱۹ بودجه ای در جهت افزایش کیفیت زندگی مردم اختصاص خواهد داد.

۵- ژاپن شکست را شکست داده است
شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن از نقش زنان در اقتصاد و توسعه آن سخن گفت. از سال ۲۰۱۲ دو میلیون زن وارد نیروی کار ژاپن شدند و اقتصاد این کشور را رشد توسعه دادند. شینزو آبه اظهار کرد “این چرخه بازخورد مثبت ریشه در رشد اشتغال و درآمد داشته که تقاضای بیشتر و حتی بازار کار بزرگتر را به وجود می آورد.”

۶- دیدگاه دیجیتالی افریقا
رئیس جمهور افریقای جنوبی گفت: “ما مهارت داریم، تکنولوژی داریم و حالا می بایست شجاعت در قله ایستادن را داشته باشیم. فن آوری های انقلاب چهارم صنعتی مثل هوش مصنوعی و بلاک چین این قاره را برای پیشروی به سمت توسعه یاری خواهد کرد.”

۷- درخواست یک پناهنده
محمد حسن محمد، یک پناهنده سومالیایی که بیش از بیست سال به عنوان یک فرد آواره در کنیا زندگی می کند سخنرانی جنجالی در مسئله پناهندگی در اجلاس امسال داوس ارائه داد.

۸- سه دیدگاه متفاوت در مورد آینده اروپا
سه تن از رهبران سیاسی دیدگاه های خود در مورد آینده اروپا را بیان کردند. جوزپه کنته ایتالیایی گفت به طبقه متوسط قدرت بیشتری در جهت مقابله با یاس و ناامیدی خواهد داد. پدرو سانچز گفت به یاد داشته باشید که اقتصاد همیشه می بایست در خدمت جامعه باشد و آنجلا مرکل با دفاع قدرتمندانه از نهادهای جهانی، پیشرفت های صورت گرفته طی پنجاه سال اخیر را به مردم یادآور شد.
http://www.ifnaa.ir/fa/news/48130در حال بارگذاری...