×

فولاد و مس، بیشترین ارزآوری صنایع معدنی را دارند-ضایعات بازار قم به نقل از فلزات آنلاین


فولاد و مس، بیشترین ارزآوری صنایع معدنی را دارند

آمارهای تجارت خارجی بخش معدن و صنایع معدنی حاکی است، صادرات این حوزه از ۷٫۴۸ میلیارد دلار عبور کرد. بر این اساس، میزان صادرات این بخش از لحاظ ارزش و وزنی به ترتیب ۲۱ و ۴۸ درصد افزایش یافته است.

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، جدیدترین آمار اعلام شده از سوی گمرگ ایران در زمینه تجارت خارجی معدن و صنایع معدنی نشان می‌دهد، مجموع صادرات این بخش بیش از ۴۵ میلیون تن بوده است.

طی این مدت واردات معدن و صنایع معدنی به لحاظ وزنی ۳٫۱ میلیون تن و به لحاظ ارزشی ۳ میلیارد دلار اعلام شده است.

بالاترین ارزآوری

این گزارش می افزاید، فولاد با ۳٫۴۶ میلیارد دلار، مس ۶۵۴ میلیون دلار، کنسانتره آهن ۳۹۸ میلیون دلار و سیمان با ۳۷۳ میلیون دلار به ترتیب بیشترین ارزآوری صنایع معدنی را در اختیار دارند.

صادرات ۳٫۴ میلیارد دلاری فولاد

فولاد همچنان بیشترین سهم را از صادرات بخش معدن و صنایع معدنی دارد. به‌طوری که ارزش صادرات زنجیره فولاد با ۲۴درصد افزایش به ۳٫۴۶ میلیارد دلار رسیده است و به لحاظ وزنی از مرز ۷٫۵ میلیون تن عبور کرد.

رشد ۳ درصدی ارزش صادرات مس و ۳۳درصدی فلزی

از سوی دیگر مس با ۶۵۴ میلیون دلار صادرات رشد ۳ درصدی را در این مدت داشته است. همچنین صنایع فلزی با ارزش ۲۴۵ میلیون دلاری از رشد ۳۳ درصدی برخوردار بوده است.

رشد ۲۱۲ درصدی صادرات زغال‌سنگ و کک

بنابر این گزارش، رشد صادرات زغال‌سنگ و کک از نظر وزنی ۱۱۱ درصد بوده است و از لحاظ ارزشی ۲۱۲ درصد افزایش یافته است.در حال بارگذاری...