×

نحوه جدید تعیین قیمت پایه ورق های فولادی در بورس کالا تشریح شد -ضایعات بازار قم به نقل از ایسنا


نحوه جدید تعیین قیمت پایه ورق های فولادی در بورس کالا تشریح شد

🔸دبیر سندیکای تولید کنندگان لوله و پروفیل فولادی ایران در خصوص صورتجلسه مشترک فولاد مبارکه و هیات مدیره سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی با معاونت معدنی وزارت صنعت در خصوص مسایل جاری صنعت فولاد و محصولات فولادی با موضوع تعیین میزان نحوه تعیین قیمت پایه ورق های فولادی در بورس کالا گفت :

🔸در تاریخ پانزدهم اسفندماه جلسه ای با حضور اعضای هیأت مدیره سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی و نماینده فولاد مبارکه اصفهان در محل دفتر معاونت امور معادن و صنایع معدنی درخصوص تعیین قیمت پایه ورق گرم و سرد فولادی برگزار گردید که طرفین موافقت نمودند که قیمت پایه ورق سرد و گرم فولادی طبق فرمول زیر در بورس به صورت هفتگی ازطریق معاونت مذکور اعلام گردد. همچنین موافقت گردید مانند سایر اقلام فولادی مانند شمش فولادی سقف رقابت آزاد باشد.

🔸امیر حسین کاوه در ادامه افزود :باتوجه به اینکه عرضه ورق فولاد مبارکه هر دوهفته یکبار صورت می پذیرد بدیهی است قیمت همان هفته در فرمول ملاک قرار خواهد گرفت.

🔸دبیر سندیکای لوله و پروفیل فرمولی که توافق شده را به شرح زیر اعلام کرد :

⬅️ قیمت ورق گرم یا سرد cis(متال بولتن) در صورت کسر و قیمت شمش اعلامی cis (متال بولتن ) همان هفته در مخرج کسر قرار می گیرد و ضرب در قیمت پایه شمش کشف شده در بورس کالا ؛ قیمت پایه هفتگی ورق در بورس کالا می شود.

⬅️ وی گفت: بدین ترتیب قیمت پایه ورق های فولادی نسبت به روش قبل کاهشی خواهد بود و این روش بسیار منطقی تر از روش های قبلی می باشد و با افرایش یا کاهش قیمت جهانی در بورس کالا نیز شاهد بالا و پایین آمدن قیمت ها خواهیم بود.

⬅️ دبیر سندیکا تاکید کرد هیات مدیره سندیکا بدنبال تعامل بیش از پیش با مسولان است تا گوشه ای از مشکلات اعضا ؛ خصوصا در بخش تامین و قیمت مواد اولیه حل شود.در حال بارگذاری...