×

افزایش ۱۹ درصدی تولید کنسانتره سنگ آهن شرکت‌های بزرگ – ضایعات بازار قم به نقل از فلزات آنلاین


طی ۱۱ ماه امسال رقم خورد؛
افزایش ۱۹ درصدی تولید کنسانتره سنگ آهن شرکت‌های بزرگ

میزان تولید دانه بندی و کنسانتره سنگ آهن شرکت های بزرگ طی ۱۱ ماهه امسال، ۱۹ درصد افزایش یافت.

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، تولیدکنندگان بزرگ سنگ آهن کشور از ابتدای فروردین تا پایان بهمن، ۴۱ میلیون و ۹۱۹ هزار و ۹۲۶ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۳۵ میلیون و ۱۲۰ هزار و ۲۱۸ تن بود.

از این میزان، شرکت های «گل گهر» ۱۴ میلیون و ۴۴۹ هزار و ۶۸۹ تن، «چادرملو» ۸ میلیون و ۲۲۴ هزار و ۵۹ تن، «سنگ آهن مرکزی» ۴ میلیون و ۹۰۸ هزار و ۳۸ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» ۴ میلیون و ۵۷۴ هزار و ۷۹۹ تن، «گهر زمین» ۴ میلیون و ۶۷ هزار و ۷۱۱ تن، «اپال پارسیان سنگان» ۲ میلیون و ۷۶۶ هزار و ۳۹۹ تن، «صنعتی و معدنی توسعه ملی» یک میلیون و ۴۱۶ هزار و ۸۵۴ تن، «صبا نور» یک میلیون و ۲۷ هزار و ۳۰۶ تن و «جلال آباد» ۴۸۵ هزار و ۷۱ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند.

افزایش ۱۵ درصدی تولید دانه بندی

بنا به این گزارش، ۶ شرکت بزرگ معدنی طی ۱۱ماهه امسال، ۶ میلیون و ۳۷ هزار و ۱۵۰ تن سنگ آهن دانه بندی تولید کردند که در مقایسه با میزان تولید این محصول در مدت مشابه سال گذشته (۵ میلیون و ۲۲۸ هزار و ۲۷۱ تن)، ۱۵ درصد رشد نشان می دهد.

از این میزان، شرکت سنگ آهن سنگان «یک میلیون و ۷۴۴ هزار و ۶۳۳ تن»، صبا نور «یک میلیون و ۶۲۹ هزار و ۷۰۱ تن»، سنگ آهن مرکزی «یک میلیون و ۳۰۵ هزار و ۶۳۳ تن»، فلات مرکزی «۹۱۶ هزار و ۶۸۷ تن»، چادرملو ۳۷۸ هزار و ۲۶۴ تن و میشدوان «۶۲ هزار و ۲۳۲ تن» تولید کرده است.در حال بارگذاری...