بهترین خریدار ضایعات چدن در کرج ❤️ | بهترین قیمت تضمینی✅

خریدار ضایعات چدن در کرج

بهترین خریدار ضایعات چدن در کرج


آلیاژ چدن چیست و انواع آن کدام است؟ نحوه عملکرد بهترین خریدار ضایعات چدن در کرج چگونه است؟ ضایعات چیست و بازیافت آن چه فوایدی دارد؟ در مقاله ای که پیش روی شماست قصد بر این داریم تا به طور واضح و کامل به سوالات فوق پاسخ داده و شرایطی که بر سر راه خرید و فروش ضایعات وجود دارد را شرح دهیم. از شما کاربران گرامی خواهشم تا پایان مقاله ضایعات بازار با همراه باشید و از مطالب ارائه شده استفاده لازم را ببرید. لطفا در صورت تمایل به خرید و فروش ضایعات خود با شماره های قرار گرفته در صفحه تماس حاصل بفرمایید.

مطلب پیشنهادی : بهترین خریدار ضایعات آهن

❤️ نام مجموعه ✅ ضایعات بازار
👨‍💼 مدیریت 👨آقای عادلی
📦 محصول ⭕ خریدار ضایعات چدن در کرج
💰 قیمت ☎️️ تماس بگیرید
✔️ مزایا 🙂 بهترین خریدار ضایعات

خریدار ضایعات چدن در کرج و عملکرد آن

خریدار ضایعات چدن از جمله مراکزی به شمار می آید که به کار خرید و فروش ضایعات مشغول است. این مرکز درصدد آن است که با ارائه بهترین خدمات و پیشنهاد مناسب ترین قیمت ها توجه مشتریان بسیاری را به سوی خود جلب کرده و با توجه به تمام شرایط حاکم بر فضای این عرصه، به رقابت و همکاری با سایر مشتریان و خریداران بپردازد. آن چه برای بهترین خریدار ضایعات اهمیت دارد، کسب اعتماد مشتریان و حفظ آن ها به عنوان بخشی از ستون های کاری‌اش می باشد.

مراکز فعال در عرصه خرید و فروش ضایعات می توانند اطلاعات لازم جهت قیمت گذاری ضایعات و اطلاع از آخرین قیمت های ارائه شده در بازار را به طور کلی از سایر سایت ها و صفحات اینترنتی و مجازی دریافت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه پرسودترین ضایعات کدام است؟ مراجعه کنید.

مطلب پیشنهادی : خریدار ضایعات آهن 

خریدار ضایعات آهن در کرج و عملکرد آن

از جمله شرایطی که می توان بر سر راه معاملات خریدار ضایعات چدن در کرج نام برد، به شرح زیر می باشد.

 • آگاهی از آخرین قیمت های روز بازار
 • تسریع در انجام معاملات و ارائه خدمات
 • پیشنهاد مناسب ترین قیمت به مشتریان
 • داشتن مکانی مناسب برای نگهداری ضایعات
 • داشتن وسایل نقلیه مناسب برای جمع آوری و جا به جایی بار
 • آگاهی از انواع ضایعات چدنی و ویژگی های منحصر به فرد هریک از جمله عناصری که در ترکیب ساختارشان وجود دارد

ضایعات و فواید بازیافت آن

یکی از کاربردی ترین و شناخته شده ترین مفاهیمی که امروزه با آن سر و کار داریم مفهوم ضایعات است. ضایعات به قسمت های معیوب یک محصول گفته می شوند که در طی مراحل تولید آن محصول نقص پیدا کرده و به دلیل ناکارآمد بودن از ادامه ی فرآیند تولید کنار گذاشته می شوند. یکی از اشتباهات رایجی که از سوی اکثر مردم با آن روبرو هستیم آن است که گمان می کنند ضایعات و زائدات مفاهیمی مشترکی هستند که معنای مشابهی دارند. در حالیکه این طور نیست.

همان طور که اشاره کردیم ضایعات قسمتی از یک محصول هستند که طی فرآیند تولید کنار گذشته می شوند و زائدات پسماندها و زباله های صنعتی و تولیدی هستند که پس از مراحل تولید از قطعات برش خورده و خرد شده ی محصولات ایجاد می شوند. ضایعات برخلاف تصور عموم مردم یک جامعه که گمان می کنند فاقد هرگونه ارزش مادی و اقتصادی هستند و پس از ایجاد شدن باید آن ها را دور بریزند، بازیافت پذیر بوده و می توان روی آن ها سرمایه گذاری کرد.

در عصر حاضر با توجه به شرایط گوناگونی که جوامع مختلف با آن روبرو هستند و با توجه به گسترش صنعت ساخت و ساز در ابعاد متنوع و همچنین پیشرفته شدن جهان های اجتماعی و طبیعی انسان ها، استفاده از فلزات به طور چشم گیر و قابل توجهی رو به افزایش بوده است و به تبع ضایعات ایجاد شده از سوی آن نیز افزایش پیدا کرده است.

در چنین شرایطی مراکز متعدد و بسیاری روی کار آمدند که با فعالیت در عرصه خرید و فروش ضایعات به ویژه ضایعات فلزی، مسیر روشنی را بر سر راه مشکلات حاصل از انباشت ضایعات و خطرات ناشی از آن، در پیش گرفته و نشان داده اند. یکی از این مسیرهای روشن و کارآمد بازیافت ضایعات است که در جنبه های مختلفی روی مثبت سکه را به بشریت نشان داده است.

ضایعات و فواید بازیافت آن

بازیافت ضایعات علاوه بر مزیت های اقتصادی و مادی که به همراه دارد برای حفاظت از محیط زیست نیز عملکردی حیاتی است که هرچه به آن پرداخته شود، فواید حاصل از آن بیشتر هویدا می شود. به طوری که می توانیم شاهد کاهش حجم بسیار وسیعی از انواع آلودگی هایی زیست محیطی باشیم. از جمله فواید بازیافت ضایعات می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • با توجه به های اقتصادی، از اهمیت به سزایی برخوردار است به گونه ای که می تواند به درآمدهای ملی یک جامعه کمک شایانی کند.
 • مقرون به صرفه بوده و در کاهش بهره برداری از ذخایر و منابع طبیعی همچون سنگ معدن و زغال سنگ بسیار مفید است.
 • یک محرک قوی برای تشویق فعالان اقتصادی جهت صادرات و واردات مواد اولیه و خام حاصل از بازیافت ضایعات می باشد.
 • موجب خودکفایی در تهیه مواد اولیه و عدم وابستگی اقتصادی به سایر کشورها می شود.
 • از اتلاف انرژی های مصرفی جهت استخراج و تولید محصول جدید جلوگیری می کند.
 • یک فعالیت مفید جهت کاهش گازهای گلخانه ای به شمار می آید.
 • موجب کاهش آلودگی های آب، خاک و هوا می شود.
 • موجب اشتغال زایی و درآمدزایی می شود.

می توانید مطالب پیشنهادی ما را در صفحه خریدار ضایعات آلومینیوم در کرج مطالعه فرمایید.

چدن و ویژگی های آن

چدن (Cast iron) به گروهی از آلیاژهای آهنی گفته می شود که ساختار آن متشکل از آهن، کربن و سیلیسیم می باشد. علاوه بر عناصر نام برده در ساخت چدن درصد کمی گوگرد و منگنز نیز وجود دارد. شاخصی که موجب مقاومت چدن در برابر اکسیداسیون و خوردگی می شود، اثر متالوژی است که سیلیسیم در ساختار آن ایجاد می کند.

آن چه چدن و فولاد را از یکدیگر متمایز می سازد درصد کربنی است که در ساختارشان به کار می رود. چدن ها را غالبا در کوره های القای الکتریکی تولید می کنند اما در مواردی خاص از کورهای بلندی با نام کوره کوپل برای ساخت آن استفاده می شود. چدن ها حاصل ذوب مجدد سنگ آهن، آهن و فولاد هستند که طی مراحلی عناصر ناخالص آن را مانند فسفر و گوگرد حذف می کنند. عناصر دیگری که برای ساخت چدن مورد نیاز است پس از مرحله ریخته گری و پیش از آن که محصول شکل نهایی به خود بگیرد، به ساختار افزوده می گردند.

چدن و ویژگی های آن

از جمله کاربردهای چدن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پل سازی
 • ماشین آلات
 • درپوش چاه های خیابانی
 • ظروف آشپزخانه
 • وسایل تزیینی خانگی

مهم ترین ویژگی های آلیاژ چدن به شرح زیر می باشد.

 • دارای وزن سنگین و قیمت مناسب
 • دارای خاصیت ذوب بدون خمیری شدن
 • مقاومت بالا در برابر خوردگی
 • مقاومت در برابر حرارت و دما
 • دارای نقطه ذوب پایین
 • شکننده بوده و تغییرشکل نمی پذیرند
 • مقاومت در برابر سایش و فرسایش
 • دارای قابلیت ریخته گری آسان
 • دارای قابلیت ماشین کاری بالا

تاریخچه معماری چدن

در عصری که آلیاژ چدن بسیار رایج و ارزان بود و فولاد هنوز آن چنان که باید وارد صنعت نشده بود، از چدن به طور گسترده ای در معماری استفاده می کردند. در اوایل عصر انقلاب صنعتی به سبب تفکرات جمعی اشتباه، جوامع اروپایی گمان می کردند چدن خاصیت ضد حریق دارد و در برابر آتش سوزی مقاوم است. همین امر سبب می شد تا از آن در ساخت کارخانجات به کار گرفته شود. از چدن همچنین در ساخت راه آهن استفاده می‌کردند که نتایج بسیار بدی به همراه داشت. معماری چدنی تا قرن ها، به خصوص در قرن 18 انگلستان در معماری کاربرد فراوانی داشت.

استفاده از آهن در تاریخ بشریت بسیار گسترده و متنوع بوده و زمان آن به حدود 1200 سال قبل از میلاد حضرت مسیح بازمی‌گردد. علاوه بر آن آهنگری نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده است چرا که برای استفاده از آهن نیازمند شغلی بودند تا بتوانند به وسیله آن، به انواع و اقسام ابزار و وسایل آهن دسترسی پیدا کنند. چدن نیز یکی از مهم ترین آلیاژهای آهن است که از گذشته های دور کاربردهای فراوانی داشته است.

تاریخچه معماری چدن

برخی تفاوت های بارز میان چدن و فولاد به شرح زیر می باشد.

 • ساختار ترکیبی: اولین و مهم ترین تفاوت میان چدن و فولاد ترکیب عناصر موجود در ساختار آن هاست. مثلا سیلیسیم عنصری است که تنها در ترکیب چدن مورد استفاده قرار می گیرد و وجود آن ویژگی های متفاوت تری را به چدن می دهد. مورد دیگری که در خصوصیت آن ها تفاوت ایجاد می کند میزان کربنی است که به هرکدام افزوده می گردد. این مقدار در فولاد کمتر از 2% و در چدن 2 تا 4 درصد می باشد.
 • مقاومت در برابر خوردگی: چدن مقاومت بیشتری از فولاد در برابر خوردگی دارد. این مقاومت صرفا به این معنا نیست که غیرقابل نفوذ هستند و خوردگی در آن ها اتفاق نمی افتد. بلکه اگر از هردو آن ها به خوبی محافظت نشود به راحتی در برابر رطوبت واکنش نشان می دهند و اکسید می شوند و تجزیه می پذیرند. برای آن که مانع این امر شویم باید چدن و فولاد را از طریق ریخته گری پوشش دهیم.
 • هزینه های اعمال شده: چدن به سبب دلایلی همچون هزینه کمتر مواد اولیه، نیروی کافی و انرژی مورد نیاز، برای تولید محصول جدید ارزان تر از فولاد تمام می شود.
 • قابلیت ریخته گری: این خاصیت در چدن بیشتر و آسان تر از فولاد است و سبب می شود چدن به عنوان یک فلز ایده آل در ساخت و ساز وسایل و ابزار آهنی و تزیینی مورد استفاده قرار گیرد.

خواص فیزیکی چدن و انواع آن

یکی از ویژگی هایی که در تشخیص کاربرد و چگونگی عملکرد مواد به ما کمک می کند، خواص مکانیکی آن است. سازمانی که به بررسی مشخصات و خواص فیزیکی آلیاژ چدن می پردازد سازمان ASTM آمریکاست. بررسی هایی که روی این آلیاژ صورت می گیرد جهت کسب اطمینان کاربران در خرید این محصول می باشد. برای آن که هنگام جوشکاری در تولید محصولات چدنی شکستگی و یا خرابی رخ ندهد، باید جوش، متناسب یا دارای خواصی فراتر از ماده ای باشد که با آن جوش می خورد.

چدن را با توجه به کاربرد و خواص فیزیکی آن به انواع مختلفی تقسیم بندی می کنند. از جمله:

 • چدن خاکستری (Gray Iron): یکی از پرکاربردترین آلیاژهای چدنی، چدن خاکستری می باشد که به طور غالب وقتی به آلیاژ برنج اشاره می کنیم منظور ما این نوع است. علت خاکستری بودن رنگ آن گرافیت بالایی است که در ساختارش وجود دارد. این نوع چدن دارای سطحی دانه درشت و تیره و سرعت سرمایشی پایینی دارد. طبق مندرجات موجود در استانداردهای این محصول، چنان چه ضخامت آن را افزایش دهیم، استحکام آن کاهش می یابد.

خواص فیزیکی چدن و انواع آن

 • چدن سفید (White Iron): درصد کربن موجود در آن کم است و همین انعطاف پذیری آن را کاهش می دهد. سرعت سرمایش آن از سایر چدن ها بیشتر است اما قابلیت ریخته گری آن نسبت به سایر آلیاژهای چدن چندان خوب و مناسب نیست و دلیل آن نقطه انجماد بالا می باشد. سطح آن دارای دانه های ریز و درشت است و در ساخت وسایل کوچک به کار گرفته می شود.
 • چدن داکتیل یا نشکن (Ductile Iron): گزینه های مناسبی برای استفاده در صنعت هستند و لیل آن وجود ویژگی هایی مانند نقطه ذوب پایین، مقاومت بالا در برابر سایش، قابلیت خوب ماشین کاری و انعطاف پذیری می باشد.
 • چدن مالیبل یا چکش خوار (Malleable Iron): از طریق حرارت دادن چدن سفید تولید می شود. دارای شکل و ظاهر برفی است و از ویژگی های مهمی چون خاصیت چکش خواری بالا و خواص مکانیکی مناسب، برخوردار می باشد. کربن موجود در ساختار آن به شکل گره هایی نامنظم وجود دارد.
 • چدن با گرافیت فشرده (Compacted Graphite Iron): به دلیل شکل پولکی که در ساختارش وجود دارد او را به چدنی مابین چدن خاکستری و داکتیل تبدیل می کند. از جمله نام های دیگری که به ظاهر ساختاری آن دادند می توان به پولک، شبه پولک، شبه گره، پولک متراکم و کرم مانند اشاره کرد.

کلام آخر

در مقاله ای که مطالعه فرمودید تمام تلاشمان را داشتیم تا خریدار ضایعات چدن در کرج را به شما معرفی کرده و اطلاعات شاخص و مفیدی را درباره آلیاژ چدن و ضایعات آن ارائه دهیم. از شما کاربران عزیز متشکریم که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید. امید به آن که مطالب ارائه شده مورد رضایتمندی شما عزیزان واقع شده باشد. لذا خواهشمندم در صورت تمایل به خرید و فروش ضایعات خود با شماره هایی که در صفحه می بینید تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس کلیک کنید.