بهترین خریدار ضایعات ریل قطار به بالاترین قیمت 💰 | ضایعات بازار ♻️

آیا تا به حال این سوال برایتان پیش آمده است که ریل قطار ضایعات ریل قطار چیست؟ ضایعات راه آهن یکی از انواع ضایعات آهن است که در این مقاله در مورد  بهترین خریدار ضایعات ریل قطار  و ریل ضایعاتی صحبت خواهیم کرد. اگر در مورد ضایعات صحبت کنیم، افرادی که اطلاعات زیادی در مورد آن ندارند، انبوهی از زباله را در تخیل خود می بینند، اما در واقع اینطور نیست. امروزه بیشتر ضایعات تفکیک شده و هر کدام در صنعت خود مجددا استفاده می شوند.

ضایعات انواع مختلفی دارند، از جمله فولاد، آهن، پلاستیک، شیشه، چوب، کاغذ یا هر چیز دیگری. امروزه در کشورهای بزرگ دنیا به این موضوع اهمیت زیادی داده شده و بازیافت ضایعات در اولویت قرار گرفته است. خرید و فروش ضایعات و بازیافت آنها علاوه بر تاثیر بر پاکیزگی محیط، باعث کاهش هزینه ها نیز می شود و بازگشت این مواد به چرخه تولید مستلزم کاهش هزینه های تولید مجدد و تامین مواد اولیه است.

70 درصد صرفه جویی در انرژی، 90 درصد صرفه جویی در مصرف مواد خام، 86 درصد کاهش آلودگی هوا، 40 درصد صرفه جویی در منابع آب، 76 درصد کاهش آلودگی آب، 97 درصد صرفه جویی در مصرف منابع از دیگر مزایای بازیافت ضایعات می باشد. فروش ضایعات امروزه به یک فرصت در صنعت تبدیل شده است و بسیاری از افراد از این راه کسب درآمد می کنند. در این مقاله به ضایعات ریلی می پردازیم که همانطور که همه می دانند از آهن ساخته شده و جزء ضایعات آهن محسوب می شود. ضایعات ریلی انواع مختلفی دارند که در سایت ضایعات بازار بیشتر برای شما توضیح خواهیم داد.

مطلب پیشنهادی : بهترین خریدار ضایعات آهن

❤️ نام مجموعه ✅ ضایعات بازار
👨‍💼 مدیریت 👨آقای عادلی
📦 محصول ⭕ خریدارضایعات ریل قطار
💰 قیمت ☎️️ تماس بگیرید
✔️ مزایا 🙂 بهترین خریدار ضایعات

خریدار ضایعات چدن

واحدهایی که استانداردهای تولید محصول را ندارند و از فرآیند تولید حذف می شوند به عنوان ضایعات فروخته می شوند. ضایعات محصول ممکن است دور ریخته شود یا به عنوان بخشی از مواد خام برای تولید همان محصول یا سایر محصولات استفاده شود. مقدار یا تعداد ضایعات محصولی که انتظار می رود در شرایط عادی و موثر تولید رخ دهد و قابل کنترل نیستند، ضایعات معمولی محصول محسوب می شوند. مفید بودن یا تعداد ضایعات محصول که بیش از مقدار یا تعداد، ضایعات غیرعادی محصول نامیده می شود. زیرا انتظاری از وقوع آنها وجود ندارد و می توان آنها را کنترل کرد.

خریدار ضایعات چدن

ریل قطار چیست؟

ریل قطار پس از نورد بر روی این ریل ها دو قطعه موازی با سطح مقطع مشخص و طول زیاد را تشکیل می دهند که بین آنها ریل های عمودی وجود دارد که به دلیل نیاز به مقاومت در برابر سایش معمولاً از CK45 ساخته می شود. CK55 است و در راه آهن و مترو استفاده می شود. ریل قطار برای تحمل بار و هدایت در کاربردهایی مانند راه آهن و قطار، جرثقیل ها و واگن ها و دروازه های کشویی استفاده می شود. علاوه بر فولاد CK45 و CK55 از تسمه های چهار ضلعی ST37 و ST52 برای ساخت ریل قطار بسته به کاربرد استفاده می شود.

ضایعات آهن و فلزات علاوه بر محیط های صنعتی در مناطق مسکونی نیز یافت می شوند. بازیافت‌کنندگان معمولاً با اطلاعیه‌هایی قصد جمع‌آوری ضایعات و آهن بی‌مصرف را دارند و ضایعات آهن و فلز را جمع آوری می کنند. ضایعات اغلب پس از جمع آوری در “محیط حیاط باز”؛ نگه داری می شوند. بسته به موقعیت مکانی، این حیاط ها که می توان آنها را ” انبار ضایعات ” نامید. ممکن است به علاقه مندان اجازه دهد تا قطعات مورد نیاز خود را قبل از فرآیند بازیافت خریداری کنند.

این بدان معنی است که ممکن است چیزی برای استفاده در بین قطعات ذخیره شده وجود داشته باشد. البته در مورد انبارهای بزرگ و پرظرفیت به ندرت چنین چیزی دیده می شود. همچنین لازم به ذکر است که فروش ضایعات آهنی و غیرآهنی بر اساس کیلو (وزن) می باشد اما عملکرد قطعه (مثلاً اگر موتور خودرو باشد) بر قیمت آن تأثیر می گذارد.

مطلب پیشنهادی : خریدار ضایعات آهن 

ریل قطار چیست؟

 

کاربرد بازیافت ضایعات آهن

بازیافت ضایعات آهن کاربردهای زیادی از جمله اقتصادی و زیست محیطی دارد. اقتصاد چرخشی می گوید هر چیزی که در همه جا ساخته می شود باید به گونه ای تولید شود که در آینده بتوان آن را بازیافت کرد و از آن برای ساخت محصول جدید استفاده کرد.

استفاده از ضایعات فلزی و بازیافت ضایعات آهن نه تنها به محیط زیست کمک می کند بلکه از حفاری و استخراج منابع طبیعی نیز جلوگیری می کند. استفاده از ضایعات آهن به دلیل مقرون به صرفه بودن آن در پروژه هایی مانند پل سازی و راه سازی، حمل و نقل در تولید هواپیما و خودرو ، ریل قطار و سایر وسایل حمل و نقل و سم زدایی، دستگاه تصفیه آب صنعتی در تولید ظروف در کارخانه های مختلف و بسیاری از ملزومات و ابزارآلات دیگر کاربرد دارد.

ضایعات فولادی بازیافتی طی مراحلی توسط کوره قوس الکتریکی به محصولی با کیفیت تبدیل می شود. فولادهای ضد خش نیز از این طریق تولید می شوند. در هنگام تولید محصولات جدید و سخت تر، گرما و سر و صدای زیادی وجود دارد.

کاربرد بازیافت ضایعات آهن

 

ضایعات راه آهن

همانطور که قبلا ذکر شد ضایعات ریل های آهن انواع مختلفی دارند و عبارتند از: ریل راه آهن، ریل قطار، ریل معدنی، ریل جرثقیل، ریل کوره، ریل سنگ شکن، ریل خطی، ریل سبک و سنگین. ریل ها از هر نوع که باشند از آهن ساخته شده اند و جزء ضایعات آهن محسوب می شوند.

ضایعات آهن نیز انواع مختلفی دارد و بسته به نوع آن قیمت های متفاوتی دارد. ضایعات آهن به 9 دسته تقسیم می شود که عبارتند از: ضایعات آهن فوق ویژه، ضایعات آهن ویژه، ضایعات آهن درجه یک، ضایعات آهن درجه دو، ضایعات آهن درجه سه، ضایعات آهن درجه چهار، ضایعات آهن روغنی، ضایعات آهن گالوانیزه، ضایعات آهن آلیاژی. این طبقه بندی ضایعات آهن هر کدام شامل مواردی می باشد.

قطعاتی که 97 درصد آن ها را آهن را تشکیل می دهند ضایعات آهن درجه یک نامیده می شوند. بقیه عناصر آن می تواند مس، کروم، نیکل، سرب و … باشد. این نوع ضایعات به دلیل داشتن درصد آهن بالا ارزش بسیار بالایی دارد و در بسیاری از موارد قابل استفاده است. به همین دلیل است که قیمت چنین ضایعاتی ممکن است بسیار بالا باشد.

برای این دسته بندی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جعبه پروفیل زنگ زده لوله مشکی صنعتی
  • انواع لوازم جانبی آهنی
  • موتور سنگین و سبک شاسی ماشین سنگین بالا و پایین
  • آبگرمکن بدون رسوب
  • انواع ورق رنگ روغنی و مشکی
  • ریل قطار
  • اتو شرکت برق مجاز بالا و پایین
  • دیگ بخار بدون ترازو انواع دنده با دانه بندی ضایعات آهن

 

زباله راه آهن چیست و از کجا می آید؟

ضایعات راه آهن، ضایعات فولادی کم کربن است که تاریخ مصرف آنها تمام شده و دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد که به ضایعات آهن نیز معروف است که پس از مصرف می توان آن را دوباره ذوب کرد و به چرخه تولید بازگرداند.

ضایعات آهن از کارخانه های فولاد، ضایعات صنعتی، محصولات فولادی بازیافتی، خودرو، پرس، لوازم خانگی، بسته بندی مواد غذایی، ضایعات عمومی، کارخانه های کشتی سازی، قطعات، برج های انتقال، راه آهن، صنایع نفت و پتروشیمی، سدها، پل ها، صنایع ماشین آلات کشاورزی، آهنگری و ریخته گری، ماشین آلات به جا مانده از سیل و زلزله، تخریب خانه های فرسوده، انواع ریل ها مانند راه آهن و ریل قطار ، برچیدن کشتی ها و واگن های قطار، بازسازی ضایعات راه آهن، ماشین آلات راه سازی ساخت انواع وسایل نقلیه فرسوده، صنایع کارخانه سیمان و تاسیسات از جمله ضایعات اهنی می باشد.

مصرف سالانه ریل قطار در راه آهن ایران

میزان مصرف ریل در ایران بستگی به احداث راه آهن جدید یا تعمیر راه آهن قدیمی دارد. بیشترین پروفیل های مورد استفاده در ساخت خطوط ریلی در ایران UIC54 و UIC60 می باشد. وزن این پروفیل 60 کیلوگرم است. بنابراین برای ریل گذاری برای هر کیلومتر 120 تن ریل نیاز است. تا پیش از این، خطوط ریلی مورد نیاز ایران معمولاً توسط کشورهایی مانند هند، روسیه، اتریش و چین تامین می شد.

خطوط ریلی مورد استفاده در ایران 9000 کیلومتر طول دارد که طبق برآوردها در سال های اخیر به 25000 کیلومتر می رسد. از سوی دیگر طبق برنامه ریزی های انجام شده باید سالانه 1333 کیلومتر خط ریلی احداث شود و 300 کیلومتر از خطوط ریلی قدیمی نیز نیاز به بازسازی دارد. با این حساب کامل واضح است که اگر ریل های قدیمی و فرسوده بازسازی و مجدد از آن ها استفاده شود، چقدر می توان به طبیعت و منابع طبیعی و همچنین اقتصاد کشور کمک کرد.

مصرف سالانه ریل قطار در راه آهن ایران

با توجه به توضیحات فوق، ضایعات ریلی در رده ضایعات آهن درجه یک قرار می گیرند. ضایعات راه آهن و سایر ضایعات فلزی خریداران زیادی از جمله خریداران ضایعات راه آهن و کارخانه های ذوب ضایعات آهن و کارخانه های تولید آهن دارند. بنابراین خریدار ضایعات ریلی با توجه به نوع ریل و قیمت آهن ضایعات درجه یک آن را محاسبه و خریداری می کند. قیمت ضایعات ریلی با توجه به نوسانات بازار ارز و بازار آهن و همچنین خریدار ضایعات ریلی متغیر است. ضایعات ریل مانند سایر ضایعات فلزی پس از جمع‌آوری و جداسازی ناخالصی‌ها جمع‌آوری و به خریدار فروخته می‌شود تا در کوره‌های آهن ذوب شده و به چرخه تولید بازگردانده شود.

کلام آخر

از شما همراهان گرامی که تا پایان مقاله بهترین خریدار ضایعل ریل قطار همراه ما بوده اید سپاسگزارم. اگر دارای ضایعات آهن از جمله انواع ضایعات ریلی مانند ریل قطار هستید و قصد فروش آن ها را دارید و می خواهید با فروش آن ها سود بسیاری به دست بیارید، درنگ نکنید و همین حالا با ما تماس بگیرید. مجموعه ی ما انواع ضایعات آهنی و ریلی شما را با بالاترین قیمت خریداری  می کند.

5/5 - (1 امتیاز)
برای تماس کلیک کنید.