پرسودترین ضایعات کدام است؟ 💲| ضایعات بازار ♻️

پرسودترین ضایعات کدام است

در محیط پیرامون ما ابزار، قطعات و وسایل گوناگون و بسیاری وجود دارند که پس از مدتی استفاده، منقضی شده و کیفیت اولیه خودشان را از دست می ­دهند. چنین وسایلی می ­توانند دو مقصد در پیش داشته باشند. این وسایل یا زباله محسوب شده و دور ریخته خواهند شد؛ و یا به عنوان ضایعات به شمار رفته و به چرخه بازیافت وارد می ­شوند و بعضا پر سود ترین ضایعات را تشکیل می دهند تا مجددا قابلیت استفاده و فایده را داشته باشند. با سایت ضایعات بازار ما همراه باشید.

ضایعات انواع مختلف و متفاوتی دارند و می ­توانند از هر جنس کالایی باشند. از این رو، هر کدام بنا به ماهیت و جنسشان، اهمیت متمایز و مجزایی برای بشر دارند. چرا که ماهیت ضایعات، قابلیت کاربرد آن ها را مشخص می کند و ارزش آن را تعیین خواهد نمود.

مطلب پیشنهادی : بهترین خریدار ضایعات آهن

❤️ نام مجموعه ✅ ضایعات بازار
👨‍💼 مدیریت 👨آقای عادلی
📦 محصول ⭕ پرسود ترین ضایعات
💰 قیمت ☎️️ تماس بگیرید
✔️ مزایا 🙂 بهترین خریدار ضایعات

پرسودترین ضایعات چیست

ضایعات سود آور

همان طور که گفته شد ضایعات دامنه وسیعی از کالاها، اجناس و انواع قطعات و اشیا کاربردی را شامل می­شود. هر کدام از انواع ضایعات، ارزش و بهای ویژه خودش را دارد. بنابراین قیمت گذاری آن ها متفاوت خواهد بود.

ضایعات بازیافتی

همچنین بعضا اختلاف قیمت بین انواع ضایعات می­تواند در محدوه های متفاوتی قرار گیرد. در واقع برخی از ضایعات، بسیار ناچیز و نا قابل هستند و صرفا برای جلوگیری از اسراف و یا کاهش حداقلی هزینه های تولید آن محصول، بازیافت می­شوند. دلیل قیمت پایین ضایعات این گونه محصولات، قیمت پایین محصول تولید اولیه و نوی آنها است.

در مقابل؛ برخی ضایعات وجود دارند که دارای ارزش و قیمت نسبتا بالایی هستند و بازیافت آن ها صرفه اقتصادی قابل توجهی را به همراه خواهد داشت. علت ارزش بالای این ضایعات را می توان در کاربرد و کارایی آن ها جست و جو نمود. ضایعات این محصولات، همان ضایعات به صرفه و سود آور هستند. در واقع بازیافت و خرید و فروش این گروه از ضایعات پر سود به حساب می آید.

مطلب پیشنهادی : خریدار ضایعات آهن 

سودآورترین ضایعات

چه ضایعاتی سود آور هستند؟

در یک تعریف کلی؛ ضایعات سود آور، موادی کهنه و فرسوده معرفی می شوند که قابلیت بازیافت و فرآوری مجدد دارند و در مقایسه با سایر مواد بازیافتی مشابه خود، دارای قیمت و ارزش بیشتری هستند. حال این پرسش پیش می آید که چه موادی، ضایعات بها دار را به وجود می آورند؟ و اساسا کدام نوع ضایعات، ارزش و صرفه لازم را برای جمع آوری و خرید و فروش ایجاد می کنند؟

اساسا ضایعات فلزی بهای نسبتا بالایی دارند و در قیاس با سایر مواد بازیافتی، در اولویت ارزش گذاری قرار می گیرند. خریدار ضایعات آهن، مس، فولاد، آلومینیوم، برنج، چدن و استیل از جمله این فلرات هستند که به دلیل زمینه وسیع کاربردشان در صنایع مختلف و گوناگون، در بازار پر رونق تر هستند و به تبع، ضایعات آن ها نیز رایج تر می باشد.

انواع فلزات و ضایعات سودآور آنها

ضایعات آلیاژ های آهنی

آهن پر کاربرد ترین فلز از دیرباز تا کنون برای انسان بوده است. بدون اغراق، ارزش و کارایی آهن برای بشر بی بدیل است. همچنین میزان فراوانی معادن این نوع فلز در سر تا سر جهان هم قابل توجه و اکتفا می باشد و به حدی است که می تواند نیاز های جوامع و صنایع مختلف به آن را در دنیا بر طرف سازد.

درامد ضایعات چقدره

فلز آهن، علاوه بر شکل خالص، در ساخت و تولید آلیاژ های دیگری نیز مصرف می شود. آلیاژهای آهنی، پر کاربرد ترین و پر مصرف ترین متریال ها در دنیا می باشند که به عنوان مواد اولیه و خام، در ساخت انواع گوناگون قطعات صنعتی، کاربردی، مصرفی و … به حساب می آیند.

آلیاژ های ساخته شده بر پایه آهن، عمدتا به گونه ای هستند که پس از فرسایش و تبدیل شدن به ضایعات نیز، قابلیت بازیافت را دارند و با مقادیر اندکی از اختلاف، در یک محدوده مشخصی از قیمت قرار می گیرند که نزدیک به قیمت آهن هستند. از مهمترین آلیاژ های معروف آهنی که ضایعات آن ها مورد استقبال خرید قرار می گیرد، می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • -­ فولاد (با درصدهای مختلفی از کربن)
 • ضایعات چدن
 • -­ استیل
 • -­ ورق های آهن گالوانیزه
 • -­ حلبی ( ورق های آهن قلع اندود )

ضایعات فلزی غیر آهنی

ضایعات فلزی صرفا به آهن آلات و آلیاژ های آهنی محدود نمی شود. اگر چه ضایعات غیر آهنی، معمولا به انداره انواع آهنی، مشتری و تقاضا کننده ندارند، اما در بسیاری از موارد، کاربرد و تقاضای خاص خودشان را دارند. همچنین به دلیل نا متمرکز بودن کارایی و وجود تفاوت های قابل توجه در خواص ذاتی آن ها، قیمت آنها در محدوده مشخصی قرار نمی گیرد و حتی ممکن است تحت شرایطی نوسانات قیمتی زیادی را تجربه کنند.

از مهم ترین و رایج تر فلزات و آلیاژهای غیر آهنی که ضایعات آن ها شناخته شده است، می توان به این موارد اشاره نمود :

 1. ضایعات آلومینیوم
 2. برنج
 3. روی

در میان ضایعات غیر آهنی، ضایعات آلومینیوم خواهان و تقاضا کننده بیشتری را به خود اختصاص می دهد. این فلز به دلیل داشتن خواص و ویژگی هایی همچون سبکی، مقاوم بودن، چگالی کم، ضد اکسایش و خوردگی بودن و …. کاربرد ها و جایگاه قابل توجهی در بین صنایع مختلف حمل و نقل؛ مثل خودرو سازی، ساخت هواپیما، ساخت کشتی؛ و همچنین در صنایع گوناگون دیگر یافته است.

ضایعات مسی

شاید ضایعات مس و خریدار ضایعات مس برای ما یکی از آشنا ترین انواع ضایعات باشد که اگر کسی مقداری از آن را داشته باشد، می تواند به قیمت مطلوبی به فروش برساند.

کاربرد مس در کابل­های برق و تولید ضایعات از آنها

مس از جمله فلزاتی است که امروزه در بازار قیمت قابل توجهی را به خود اختصاص داده است. البته این فلز جزو فلزات گرانبهای تراز اول و موثر در قیمت ارز قلمداد نمی شود و در سطح فلزاتی نظیر طلا، پالادیوم، نقره و … به شمار نمی رود؛ اما با این وجود، در بین فلزات نسبتا گران بها قرار دارد و می توان گفت در اولویت های دوم و یا سوم قیمت گذاری فلزات گنجانده می شود.

مس در صنایع مادر و در انواع کارگاه­ها و کارخانجات صنعتی کاربرد به سزا و چشم گیری دارد. یکی از ویژگی های مفید و موثر آن، خاصیت رسانایی جریان الکتریسیته و برق است. به همین دلیل، مس در ساخت کابل های برق شهری در سطح شهر و روستاها به کار گرفته می شود. با این اوصاف، انتظار می رود ضایعات تولید شده از قطعات مستهلک و نا کارآمد این فلز، نسبتا فراوان و قابل رویت باشد. البته به همین نسبت نیز کاربرد و ارزش آن، حفظ می شود که سبب عدم افت قیمت آن خواهد شد.

قیمت ضایعات گران بهای فلزی

تا کنون از ضایعات پر سود گفتیم. اما چه چیزی باعث می شود تا بعضا ضایعات نوعی محصول، حتی از برخی محصولات نو و تازه به تولید رسیده نیز، ارزشمند تر باشد؟

بدون شک قیمت، سبب ارزش ضایعات می شود و همچنین، میزان اهمیت و کاربرد آن را مشخص می سازد. دلایل و عوامل مختلفی می توانند در قیمت گذاری و نوسانات قیمت انواع ضایعات قلزی تاثیر بگذارند. نمونه از این عوامل تاثیر گذار عبارتند از :

 • -­ کیفیت و میزان فرسودگی ضایعات
 • -­ میزان فراوانی فلز مربوط به ضایعات در بازه زمانی مشخص
 • -­ سیاست های قیمت گذاری دولت
 • بهترین خریدار ضایعات

ضایعات بازیافتی قابل خرید و فروش

شما می توانید به منظور آگاهی از قیمت انواع ضایغات فلزی و یا کسب اطلاعات و جزئیات بازار این گونه ضایعات، با خریداران، فروشندگان، عوامل و مشاوران ضایعات بازار در ارتباط باشید. بدین منظور می توانید تماس حاصل فرمایید: 09123938191

اما آیا می توان به هر روشی و به آسانی ضایعات خود را به فروش برسانیم؟ برای اینکه توانیم ضایعات فلزی؛ از جمله انواع گران بهای آن ها را به آسان ترین شکل و به قیمت واقعیشان به فروش برسانیم، می بایست  خریداران معتبر و مطمئن را شناسایی کنیم. شما می توانید ضایعات خود را در مقادیر و تناژ بالا توسط سایت ضایعات بازار ( با شماره تماس 09123938191 ) معامله و مبادله کنید.

ضایعات بازار با تجربه و تخصص لازم در این زمینه فعالیت موثر و کارآمد دارد و اطمینان و رضایت کافی را در تبادلات خود به شما ارائه خواهد داد.

جمع بندی پرسودترین ضایعات

ضایعات فلزی، نقش و قایلیت های انکار ناپذیری در صنایع گوناگون جوامع امروزی ایفا می کنند. به دلیل افزایش مصارف فلزات و افزایش بی رویه استخراج ها از منابع و مغادن آن ها، ضایعات انواع فلزات، توجه ها را به خود جلب کرده است. در واقع بازیافت و رونق بازار ضایعات فلزی، راهی برای صرفه جویی اقتصادی و حفظ منابع و معادن طبیعی به حساب می آید.

ورود به این بازار، مستلزم دانستن نکاتی است و تخصص های خاصی را می طلبد. ضایعات بازار یک سایت و مرجع معتبر و فعال در این بازار است که آماده کمک و خدمت رسانی به متقاضیان ورود به این بازار، می باشد.

4.6/5 - (12 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس کلیک کنید.