ضایعات مس را کجا بفروشیم؟💲| ضایعات بازار ♻️

ضایعات مس را کجا بفروشیم؟

احتمالاً تا به حال این سوال برای شما پیش آمده باشد که ضایعات مس را کجا بفروشیم؟ شما می توانید انواع مختلف لوازم مسی را در بیشتر محیط های کاری یا منازل مشاهده ‌کنید. ممکن است که لوازم مسی شما مدتی بعد از استفاده، به ضایعاتی تبدیل شوند که استفاده‌ای ندارند. پس اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید که ضایعات مس را کجا بفروشیم، با ما همراه باشید.

مطلب پیشنهادی : بهترین خریدار ضایعات آهن

❤️ نام مجموعه ✅ ضایعات بازار
👨‍💼 مدیریت 👨آقای عادلی
📦 محصول ⭕ ضایعات مس
💰 قیمت ☎️️ تماس بگیرید
✔️ مزایا 🙂 بهترین خریدار ضایعات

انواع ضایعات مس

متداول ترین انواع ضایعات مسی شامل موارد زیر است:

 • ظرف های مسی
 • سیم های مسی
 • کابل های مفتولی مسی
 • ورق های ضخیم و نازک مسی
 • ضایعات آرمیچری
 • مبلمان و آبجکت های خانگی مسی
 • لوله های مسی
 • وسایل مسی
 • پیچ و توپک های مسی
 • شیرآلات مسی
 • مس های کابلی
 • مس های مخابراتی

 

مطلب پیشنهادی : خریدار ضایعات آهن 

کاربرد مس

مس دارای کاربردهای زیادی است. از جمله استفاده های زیاد از مس می توان به کاربرد آن در کشاورزی اشاره کرد. همچنین مس در حوزه صنعت، پزشکی، کاغذسازی و داروسازی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. البته از مهم ترین کاربردهای مس، تولید وسایل الکتریکی از جمله سیم ها است. دلیل استفاده از فلز مس در تولید سیم ها، رسانایی بالای آن است.

مس به شکل های گوناگونی از جمله ورقه، مفتول، لوله و… خرید و فروش می شود. هر کدام از شکل های مختلف مس، کاربردهای مختلفی هم دارد. علاوه بر این، میزان خلوص مس در انواع مختلف شکل های آن ثابت نیست.

مطلب پیشنهادی : خریدار ضایعات آهن 

عمده ضایعات مس را کجا بفروشیم؟

کاربرد مس در ایران بسیار زیاد است. به همین دلیل نیز شاهد خرید و فروش زیاد آن هستیم. این خرید و فروش فراوان نشانه داشتن ذخایر غنی مس در کشور ایران است. قیمت ضایعات فلز مس به عوامل بسیاری بستگی دارد اما به طور معمول دارای روند ثابتی است.

قیمت مس با توجه به عواملی از جمله عیار و خلوص فلز مس متفاوت خواهد بود. کارخانه ها یا افرادی که به مس به عنوان ماده اولیه نیاز دارند، معمولاً به صورت عمده خرید مس را انجام می دهند. این کارخانه ها یا افراد در صورت خرید عمده، می توانند مس را با قیمت بهتری خریداری نمایند.

خریدار ضایعات مسی

قراضه یا ضایعات به موادی گفته می شود که در ظاهر کارایی ندارد و نمی توان به همان شکل آنها را مورد استفاده قرار داد. این مواد بدون استفاده، می توانند به بازیافت تبدیل شوند و مورد استفاده مجدد قرار گیرند. ضایعات مسی یکی از انواع ضایعات است.

این ضایعات می تواند صنعتی یا خانگی باشد. منظور از ضایعات صنعتی، ضایعات تولیدی کارخانه ها است. کارخانه ها حجم نسبتاً زیادی از مس را در هر بار تولید به عنوان مواد غیر قابل استفاده کنار می گذارند. می توان این مواد غیر قابل استفاده را پس از بازیافت، دوباره استفاده نمود.

پس این پرسش که ضایعات بازار را کجا بفروشیم، می تواند جرقه ای در ذهن شما باشد که به استفاده مجدد از ضایعات منجر شود. از جمله ضایعات خانگی مس می توان به انواع مختلف شیر آلات، کابل و سیم، دستگیره، و… اشاره کرد. مس، بسیار کاربردی است و به همین علت، بازیافت آن اهمیت دارد.

بازیافت مس

اگر می‌پرسید ضایعات مس را کجا بفروشیم که بازیافت شود، باید بدانید که خریداران ضایعات بازار، آماده خرید آن هستند. در روش بازیافت برای استفاده مستقیم، ضایعات فلز مس با خلوص بالا، مستقیماً قابل بازگشت به کوره های ذوب و ریخته گری هستند.

مزایای بازیافت ضایعات مسی چیست؟

توجه کنید که فلزات، جزو موادی هستند که می توانیم بارها آن ها را بازیافت کنیم و مورد استفاده مجدد قرار دهیم. صرفه جویی در مصرف مواد اولیه، صرفه جویی در مصرف انرژی، کاهش آلودگی محیط زیست و… از جمله مزایای بازیافت ضایعات فلز مس هستند.

در گذشته خریداری مس فقط به وانت هایی که در محله ها گردش می کردند و آهن آلات را خریداری می کردند، مربوط می شد. این شیوه فروش ضایعات با کاستی هایی مانند عدم خرید ضایعات جزئی، عدم در دسترس بودن، عدم خرید ضایعات با حجم بالا و… همراه بود. امروزه خیلی از شما می‌گویید که نمی‌دانیم ضایعات مس را کجا بفروشیم.

در پاسخ به این سوال که ضایعات مس را کجا بفروشیم باید گفت فقط با یک تماس می توانید ضایعات خود را با هر میزان حجمی که دارد، بفروشید. فروش ضایعات دیگر نیز با یک تماس امکان پذیر است. شما می توانید همه ضایعات مسی خود را به خریداران مس ضایعاتی بفروشید و هزینه آن را دریافت کنید.

بهترین خریدار ضایعات مس کیست

ضایعات مس را کجا بفروشیم تا درآمد کسب کنیم؟

فروش انواع ضایعات به دلیل کاربردهای فراوانی که دارد، مورد توجه زیادی قرار گرفته است. از جمله مهم ترین کاربردهای ضایعات مسی، می توان کاربرد آن در تولید انواع کابل و سیم اشاره کرد. البته فروش این ضایعات در مواردی مانند تولید لوله های ساختمانی، ساخت انواع لوازم رسانا در صنایع و… کاربرد دارد.

همانطور که گفته شد، چنانچه می‌گویید نمی‌دانیم ضایعات مس را کجا بفروشیم، باید گفت این کار با یک تماس انجام می شود. شما با انواع ضایعات فلز مس در محل کار، کارخانه، خانه یا شرکت خود سر و کار دارید و می توانید آن ها را بفروشید. شما می توانید از این طریق، درآمد کسب کنید.

در نظر داشته باشید که ضایعات، کاربرد خاصی برای شما ندارند. در نهایت شما مجبور هستید این ضایعات فلزی را در انباری قرار دهید؛ در صورتی که می توانید با فروش آن ها علاوه بر کسب درآمد، به صنعت، محیط زیست، اقتصاد و… کمک کنید.

قیمت ضایعات مس

برای فروش بهتر ضایعات مس را کجا بفروشیم؟

همانطور که پیش از این گفته شد، شما می توانید ضایعات فلز مس را به خریداران آن بفروشید. البته مهم ترین مسئله در مورد فروش، پیدا کردن بهترین خریدار است. پیدا کردن بهترین خریدار به عوامل بسیاری بستگی دارد. از جمله مهم ترین این عوامل، این است که خرید با بالاترین قیمت نسبت به بقیه خریداران باشد.

ضایعات بازار، یکی از خریداران ضایعات فلز مس است که ضایعات مختلف شما را با بالاترین قیمت خریداری می کند. اگر می‌پرسید ضایعات مس را کجا بفروشیم که فروش بهتر باشد، شما می توانید فقط با یک تماس، نسبت به فروش انواع ضایعات خود اقدام نمایید. در هر نقطه از کشور با تماس با ضایعات بازار، خریداران ضایعات به شما مراجعه کرده و آنها را بالاترین قیمت خریداری می نمایند.

برای فروش بهتر ضایعات مس را کجا بفروشیم؟

 

قیمت ضایعات مس چقدر است؟

عوامل بسیاری در تعیین قیمت این ضایعات تاثیر دارند. اما نوع ضایعات فلز مس اولین موردی است که باید در تعیین قیمت آن در نظر داشته باشید. قیمت انواع این ضایعات با یکدیگر تفاوت دارد. ضایعات مس در یک تقسیم بندی کلی، ۴ دسته هستند که این دسته ها عبارتند از: مس ذوبی، سیم لخت کن، سیم روکش دار و مس پودری. در این میان، سیم لخت، با ارزش ترین نوع است.

سیم لخت شامل دسته های کابل قرمز، مشکی، افشان و تسمه مسی است که در بین این دسته ها کابل قرمز از نظر قیمت، بالاتر است. ضایعات مس ذوبی نیز از ضایعات پرفروش مسی به شمار می آید. ضایعات پرفروش مسی، بیشتر شامل ضایعات مختلف ظرف های قدیمی مسی، قطعات براده و صفحات مسی، شیرآلات مسی، رادیاتور مسی، لوله های مسی و… می شوند.

ضایعات پرفروشی که نام برده شد، دارای ناخالصی هستند و به همین علت نسبت به مس خالص قیمت پایین تری دارند. در مورد کابل ها و سیم های روکش دار نیز، باید خلوص مس موجود در آن ها بررسی شود و بعد از آن قیمت گذاری انجام می شود.

خریدار ضایعات مس در کرج

دلیل افزایش قیمت ضایعات مس چیست؟

در چند سال گذشته در کشور ایران به علت کافی نبودن منابع مس ثانویه و کمبود واردات، تولید کنندگان زیادی به این قراضه های فلز مس روی آورده اند. در واقع واسطه ها و فعالان بازار تعیین کننده قیمت هستند. همین دلیل باعث شده است که قیمت این ضایعات بالاتر از حد معمول شود.

قیمت روز ضایعات مس

ممکن است بپرسید که ضایعات مس را کجا بفروشیم که به قیمت روز باشد؟ به طور کلی قیمت این ضایعات به صورت کیلویی تعیین می شود، اما پیش از این گفتیم که خلوص مس روی قیمت ضایعات تاثیر دارد.

اگر بخواهیم کلی بودن یا جزئی بودن خرید را مورد بررسی قرار دهیم، می توانیم بگوییم که قیمت خرید عمده از قیمت خرید جزئی بالاتر است. اما این اختلاف قیمت زیاد نیست و قیمت هر کیلوگرم از ضایعات، حدوداً صد تا بیست هزار تومان است.

قیمت ضایعات مس

شما می توانید در سایت های مختلف اینترنتی، قیمت این ضایعات را مشاهده کنید. البته این قیمت ها دقیق نیستند و امکان دارد که تغییرات جزئی طی روزهای پیش رو داشته باشند. شما می توانید با ضایعات بازار تماس گرفته و سوالاتی مثل ضایعات خود را کجا بفروشیم را مطرح کنید تا فروش انجام شود.

جمع بندی

ما در این مطلب سعی کردیم به این سوال که ضایعات مس را کجا بفروشیم، پاسخ دهیم. بازیافت ضایعات فلز مس، مزایای فراوانی دارد. شما می توانید از طریق تماس با بازار ضایعات، ضایعات خود را با بالاترین قیمت به خریداران بفروشید. همچنین ما در این مطلب سعی کردیم علاوه بر نحوه فروش ضایعات مسی، توضیحاتی در مورد کاربرد مس و قیمت ضایعات آن به شما ارائه دهیم. از همراهی شما سپاسگزاریم.

 

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس کلیک کنید.